13 wrz 2012

Wielka Księga Przepisów

Autor: Agnieszka Górska
Wydawnictwo: Demart
Okładka: twarda
Ilość stron: 232
Rok wydania: 2011
Seria: Dzieci gotująWielka Księga Przepisów jest naprawdę WIELKA, jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. W środku znajduje się masa przepisów, zdjęć, obrazków i wskazówek dla małych kucharzy i nie tylko. Każdy przepis rozpisany jest krok po kroku na dodatek wszystko jest na obrazkach.Oprócz tego przy każdym przepisie znajdziemy listę potrzebnych przedmiotów do przygotowania dania, momenty w których potrzeba poprosić o pomoc rodzica, listę składników oraz zdjęcie potrawy.
Książka podzielona jest na działy:

 • na zimno (pasty, sałatki,coś na ząb)
 • na ciepło (proste pomysły, inspiracje ze świata)
 • na słodko (ciasta i łakotki,desery i napoje)

Każdy dział ma swój osobny spis potraw, opatrzony zdjęciem więc dzieci łatwo mogą szybko znaleźć to co je interesuje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i początkujący mały kucharz i już doświadczony w boju.  Po każdym rozdziale mamy miejsce na swój własny przepis, mamy przygotowane ramki i sami możemy rozrysować krok po kroku jak przyrządzaliśmy potrawę.Przez całą książkę towarzyszy nam Kuchcik, który zawsze musi coś od siebie dołożyć no i rozśmieszy nie raz. Oprócz przepisów książka zawiera opowiadania, poradnik jak przygotować przyjęcia tematyczne,jak nakryć do stołu, rozdział dla gości jak się zachowywać. Wielką zaletą książki jest też słowniczek obrazkowy, który pokazuje i opisuje czynności, które wykonujemy w kuchni.Jak dla mnie książka BOMBOWA :) zresztą moim zdaniem nie tylko dla dzieci. Michalina była pod wielkim wrażeniem książki,zresztą moja koleżanka też. Teraz czekam z niecierpliwością kiedy będziemy przyrządzać potrawy z tej książki.
Ukażą się ona na pewno w naszej ZAKRĘCONEJ KUCHNI gdzie serdecznie zapraszamy.


3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. 35 zł ale jak masz gdzieś empik to zamawiając przez stronę jest trochę taniej i dostawa gratis

   Usuń
 2. Lubię książki kulinarne dla dzieci; my zaczytujemy się w "Przepisach Tosi i Franka" Anny Kłosińskiej i w Cecylce Knedelek:)
  dlanich.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń