17 cze 2014

Co Franciszek myśli o ...

Wybór i opracowanie: Katarzyna Pytlarz
Wydawnictwo: WAM
Ilość stron: 200
Okładka: twarda
Rok wydania: 201

Od początku pontyfikatu Papież Franciszek zaskakuje,potrafi dotrzeć do ludzi tak by każdy mógł zrozumieć przesłanie tego co mówi.  A mówi on o wierze, nadziei, miłości, przebaczeniu i wielu ważnych rzeczach.
Co powoduje, że Papież Franciszek zawładną sercem ludzi? Na pewno jego postawa jaką prezentuje ubóstwo, prostota i radość.

Najważniejsze fragmenty jego wypowiedzi znalazły się w tej książce.
Podzielona jest ona na rozdziały w których znajdziemy między innymi wypowiedzi Papieża o cierpieniu, człowieku, dziecku, miłości, nadziei, powołaniu a także rodzinie.
Ta książka to taki zbiór, który bardziej przybliża nam Papieża. Podział na rozdziały ułatwi nam znalezienie tego co w danej chwili nas interesuje. Zbiór możemy przeczytać od razu lub tylko to co nas w tym momencie interesuje. Sposób w jaki Papież przekazuje swoje nauczanie trafić może do każdego jest głębokie, niezwykle trafne a przy tym przekazane w łatwy i zrozumiały sposób.
Do tego każdy cytat jest opisany mamy podane miejsce, datę kiedy i gdzie Papież powiedział dane słowa.

"Prawdziwe bogactwo kryje się nie w rzeczach, ale w sercu"

"Nasze serce pragnie "więcej", co nie oznacza po prostu umieć więcej lub mieć więcej, lecz przede wszystkim bardziej być"

"Nikt nie powinien mówić, że stoi z dala od ubogich, ponieważ jego życiowe wybory wiążą się ze skupieniem uwagi na innych dziedzinach"


Książka idealnie nadaje się na prezent


Podpis

1 komentarz: