5 wrz 2017

Moje bajeczki o lokomotywach

Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 128
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Moje bajeczki
Moje Bajeczki o lokomotywach” to dziewięć pięknie ilustrowanych opowieści o przygodach Naprawdę Użytecznych Lokomotyw. Przenieś się z Tomkiem na wyspę Sodor i poznaj wyjątkowe historie jego zapracowanych przyjaciół
Dowiedz się, kto jest najweselszym parowozem na świecie i czy mały dźwig Kamil zdoła uratować wielki parowóz. Zaprzyjaźnij się z Olkiem, Wielką Zachodnią Lokomotywą, i Hirkiem, znanym niegdyś jako Król Kolei. Poznaj historię Felka, najszybszego wozu strażackiego, który zapomniał, jak używać kół na drodze! Przeczytaj o kłopotach Edka z wagonikami i o wielkim wyścigu Piotrusia z Haroldem. Na koniec pomóż dźwigowi Żurawkowi, który lubi płatać figle lokomotywom, ale w końcu sam wpadł w tarapaty.Gotowy do drogi? Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Odjazd! (https://egmont.pl/Moje-bajeczki-o-lokomotywach,606610,p.html)

 Tym razem dzięki Egmont możemy poznać przyjaciół Tomka.
 "Moje bajeczki o lokomotywach" będą wspaniałym prezentem dla każdego wielbiciela Tomka, a także innych "ciufciopasjonatów" :) Książeczka ma nieduży format, dzięki czemu nawet dziecku łatwo się ją ogląda, a piękne ilustracje przyciągają uwagę (nie tylko maluszka).
Książeczka opowiada historię Karola, Nieznośnych wagonów, Kamila, Olka, Wiktora, Harolda, Żurawka, Felka i Hirka. W wesołym stylu przedstawia ich przygody i historię ich zapoznania się z Tomkiem.
Chłopcy chętnie słuchają opowieści, sami również niejednokrotnie wertują książeczkę opowiadając sobie historie lokomotyw.
Adrian szczególnie upodobał sobie książkę - czasami nie wypuszczając jej z rąk;)
Za książeczkę  dziękujemy Wydawnictwu Egmont

1 komentarz: