18 lip 2018

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem Poziom 4 -5Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem . Czytam samodzielnie  
Wydawnictwo: AMEET
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Disney Uczy / Czytanie metodą sylabową 


Poziom 4 Przygody z Czytaniem - Czytam samodzielnie wykorzystuje metodę sylabową. W książeczkach z tego poziomu tekst podzielony jest na kolorowe sylaby czerwono-czarne. Dziecko ucząc się czytać w ten sposób widzi, że wyraz zbudowany jest z sylab. Antosia uczy się czytać metodą sylabową bo łatwiej jej "załapać" sylaby niż głoski, z którymi ma duży problem. Do tego podział dwukolorowy dzięki, któremu łatwiej czytać ( my w książkach bez dwukolorowych sylab stosujemy "łuczki"). 

W nasze ręce trafiły dwie pozycje w jednej towarzyszy na Elena z Avaloru wraz z przyjaciółmi i rodziną a w drugiej bohaterowie filmu Auta. W księżniczkach znajdziemy krótkie czytanki w sam raz na jeden raz. Dzieci w każdej chwili mogą po nie sięgnąć i wybrać te które ich interesują.

Książeczka w której dziecku towarzyszy Elena przeniesie ich do pałacu w Avalorze. Razem z Eleną będą przygotowywać szesnaste urodziny przyjaciółki Eleny, dowie się również o tym jak zachowywać się przy stole czy jak zostać damą. Dziewczynki znajdą również przepis na ciasto, dowiedzą się na czym znają się dziewczynki. Na pewno nie będą się nudzić razem z Eleną i jej znajomymi.

Książeczka z bohaterami filmu Auta to zdecydowanie ulubiona część Antosi, mimo że jeszcze nie czyta to lubi przeglądać. Czytamy więc razem a ona te sylaby które zna czyta sama i reszty się uczymy. Złomek, Zygzak zabierają młodych czytelników do swojego świata przy okazji ucząc. Sympatyczne Auta uczą także o skutkach nieodpowiedniego zachowania na drodze, o tym jak ważne jest kontrolowanie swojego zdrowia.Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem . Czytam płynnie
Wydawnictwo: AMEET
Ilość stron:56
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Disney Uczy / Metoda analityczno-syntetyczna 

Poziom 5 Przygody z czytaniem wykorzystuje metodę analityczno-syntetyczną. tutaj dziecko postrzega wyraz wzrokowo. Wyodrębnia pierwszą literę, łączy ją z innymi i odczytuje. Analiza wzrokowa przebiega od wyrazu do litery, a słuchowa od wyrazu do sylaby i głoski. Potem następuje synteza, czyli litery/głoski łączone są w wyraz a wyrazy w zdania. 

Wraz z Elzą, Anną i ich przyjaciółmi młodzi czytelnicy na pewno nie będą się nudzić. Pierwsze opowiadania o Annie, Kristoffie oraz trollikach czytamy metodą sylabową, którą dzieci już znają. Po skończeniu opowiadania dzieci znajdą pytania dotyczące opowiadania. Jest to świetny sposób by sprawdziły jak dużo zapamiętały z przeczytanego przez siebie tekstu.

W drugim opowiadaniu wraz z Anną i Elzą wybierzemy się w morską podróż. Tutaj również znajdziemy po skończeniu opowiadania  pytania dotyczące przeczytanego tekstu, tym razem w postaci testu.W obu poziomach literki są dość sporej wielkości więc dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem od tych poziomów nie będą miały problemów z czytaniem. Dodatkowo kolorowe dość sporych rozmiarów ilustracje.
Na końcu książeczek znajdują się naklejki motywacyjne oraz Dyplom czytelnika.Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu AMEET  

1 komentarz: