28 wrz 2013

Skąd sie biorą wilki?

Autorka: Zofia Beszczyńska
Wydawnictwo:Wydawnictwo Mila
Okładka:twarda
Ilość stron: 40
Rok wydania: 2009
Bohaterką jest Ania, mała dziewczynka ciekawa świata jak każde dziecko. Jest bardzo ciekawa skąd biorą się rozmaite zwierzęta i dlaczego tak jest,że są takie rozmaite. Nie znajdując odpowiedzi w internecie ani w  książkach postanawia sama wyruszyć w podróż i sprawdzić wszystko osobiście. Wiadomo wszystko wygląda inaczej gdy samemu można wszystkiego dotknąć, zobaczyć, usłyszeć i poczuć. Na początek wybiera się do Afryki a tam spotyka mnóstwo ciekawych zwierząt. Chce się dowiedzieć jak to jest z tymi lwami i żyrafami oraz sprawdzić pochodzenie hipopotamów. Jest świadkiem narodzin Elfa, spotyka ślimaki które nie są zadowolone ze swoich domków, które musza nosić ze sobą. Spotyka również Annabelle z którą wyrusza w podróż po sawannie na lwie.

Nie będę wam zdradzać jakie ciekawostki odkrywa Ania musicie przeczytać sami. Książeczka jest krótka, ilustracje kolorowe i bajeczne. Książka jest pełna magi, zaskakujących dziecięcych spostrzeżeń. Jako dorośli tracimy zdolność postrzegania jaka mają dzieci dla nich wszystko ma takie proste zasady. Podoba mi się to w jaki sposób one widzą świat i jaką mają wyobraźnię i tłumaczą wiele rzeczy.
W książce bardzo podoba mi się opisanie spotkana ze stworkiem,któremu pomaga Ania. Dorośli nie potrafią tak jak dzieci pomagać bezinteresownie i z całego serca.

Jeżeli więc moi drodzy na waszej drodze pojawi się ta książeczka to zaopatrzcie się w nią a przeniesiecie się w świat fantazji.
Podpis

3 komentarze: