1 lip 2014

Mała wróżka Amelka - Detektyw z bajki

Autor: Claire Gaudriot, Sophie de Mullenheim
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron:193
Okładka: twarda
Rok wydania: 2013
Seria: Mała wróżka Amelka

Amelka jest detektywem z bajki i pomaga rozwiązywać wróżkom i dzieciom  codzienne i niecodzienne zagadki. W książce znajdziemy 8 opowiadań, które zachwycą dziewczynki. Amelka szturmem podbiła serca moich córek i znalazła się na liście najczęściej ściąganych i czytanych książek.
Dużym plusem jest to, że jest to zbiór książeczek i nie trzeba sięgać co chwilę po następny tomik. Oczywiście książeczki można również kupić osobno.

Lista 8 opowiadań jakie znajdziemy w środku:
1. w krainie chochlików
2. szkoła dla wróżek
3. nocne strachy
4. tajemnica robota
5. sekret ślimaków
6. na tropie Dudusia
7. zaginione cukierki
8. zimowe śledztwo

W krainie chochlików 
Jest to historia o tym jak Amelka dowiaduje się, że jest wróżką. Mieszka z mamą w krainie chochlików jednak pewnego dnia okazuje się, że na plecach rosną jej skrzydła. Okazuje się, że nie jest chochlikiem a wróżką. O tej pory uczy się latać i czarować. Zabawa murowana :)Szkoła dla wróżek 
Opowiada pierwszy dzień w szkole wróżek.  Z samego rana po Amelkę przylatuje jaskółka szkolna i zabiera ją do szkoły. W szkole wróżek Amelka uczy się czarować za pomocą niewidzialnego proszku i magicznych baniek mydlanych.


Nocne strachy
Amelka pierwszy raz śpi w swoim małym domku na kółkach, towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Gucio. Jednak nawet jego towarzystwo i koszyk wypełniony smakołykami od mamy nie odpędziły nocnych strachów. Razem z Guciem próbują wyjaśnić przyczynę odgłosów, jak się okazuje nie ma się czego bać.

Tajemnica robota
Tym razem Amelka wyrusza na pomoc 2 dzieci, którym zepsuł się robot. Łukasz i Lilka bawią się swoimi zabawkami wśród nich jest robot Ar-Tek i lalka Basia. Dzieci zostawiają zabawki same i idą na obiad, gdy wracają okazuje się, że robot jest zepsuty. Wzywają na pomoc małą wróżkę Amelkę detektywa z bajki.
Amelka przybywa razem z Guciem i starają się naprawić robota. Co było przyczyną awarii robot? A tego dowiecie się z opowiadania :)

Sekret ślimaków
Amelka pomaga Szynkowi i Misiakowi. Chłopiec chce dowiedzieć się co się stało z domkami ślimaków, które pojawiły się w jego ogrodzie. Razem z Guciem wyruszają na poszukiwania ślimaków ale nie znajdują żadnego. Wracają do swojego laboratorium i tam badają zebrane dowody. Okazuje się, że ślimakom okropna wichura zabrała domki. Amelka pomaga ślimakom i wyczarowuje dla nich domki.

Na tropie Dudusia
Amelka zostaje wezwana na pomoc przez rodzeństwo, zaginął królik Julki. Amelka zabiera się za poszukiwanie zaginionego królika Dudusia. Zebrane tropy i dowody zabrała do swojego laboratorium. Amelka po zbadaniu dowodu jaki znalazła wraca razem z Guciem do domu rodzeństwa i odnajdują zaginionego króliczka.


Zaginione cukierki
Amelka pomaga siostrom sprawdzić kto zjada ich cukierki. Nasz detektyw z bajki  postanawia zastawić pułapkę na łakomczucha. Pułapka niestety nie zdaje egzaminu a cukierki i tak znikły, Amelka postanawia za pomocą czarów odnaleźć łakomczucha. A kto okazuje się amatorem słodyczy? No tego wam nie zdradzę :)

Zimowe śledztwo
Nasza pani detektyw z bajki w towarzystwie Gucia pomaga Marcie, której zaginał jeż. Amelka razem z Guciem wyrusza na poszukiwanie jeża Kolczusia, szukają w zimowym lesie pytają wszystkie zwierzątka.  Kolczuś w końcu znajduje się w ogrodzi schowany w ... konewce. Marta z pomocą Amelki i Gucia przygotowuje dom dla jeża :).Książka zdecydowanie dla dziewczynek, Amelka jest sympatyczną dziewczynka a jej przygody niejednokrotnie wywołują śmiech :).  Zdecydowanie odradzam wieczorem :P trudno później będzie usnąć bo  śmiech zdecydowanie rozbudza.  POLECAMY !!!!

Książka bierze udział w wyzwaniach
Odnajdź w sobie dziecko

Pod hasłem 


Podpis

4 komentarze: