26 wrz 2014

Miś i Tygrysek idą do szkoły

Autor: Janosch
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 248
Okładka: niby twarda ale giętka
Rok wydania: 2014
Seria: Miś i Tygrysek


Jest to nasze pierwsze spotkanie z Janoschem i mam nadzieje, że nie ostatnie. Moim córką strasznie spodobały się przygody Misia i Tygryska.  W książce znajdziemy 4 opowiadania plus słownik obrazkowy Misia i Tygryska, który jest rewelacyjny :).


Zacznę od końca czyli od słownika obrazkowego. który jest świetnie skonstruowany bo do każdej literki alfabetu jest świetny rysunek są to postaci, kolory, przedmioty, liczby i każda literka ma ich kilka nie powiem wywołują uśmiech na twarzy :).


Tygryskowa szkoła tutaj nasi milusińscy uczą się czytać i liczyć no a słowa wcale nie należą do najłatwiejszych. Znajdziemy tu takie słowa jak akordeon, cebrzyk, drewka czy prymus wraz z obrazkami. A w części poświęconej matematyce dzieci idą do lasu po grzyby czy łowić ryby z których będzie pyszny obiadek. Przy okazji dzieciaczki będą również liczyły kółka i gwoździe potrzebne do zrobienia wóz drabiniasty.


Tygrysek musi mieć rower jest to druga opowieść. Tym razem dzieci dowiedzą się wszystkiego o rowerze i zasadach bezpieczeństwa jakie panują na drodze. Tygrysek który początkowo chce poszaleć akrobatycznie na zakrętach, poznawać obce ludy i ich zwyczaje a co najważniejsze odwiedzić swoja narzeczoną Maję Papaję. Mimo tego Tygrysek bardzo się stara być przykładnym rowerzystą i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jak mu to wyjdzie przekonacie się sami czytając opowiadanie.

Na pociechę coś pysznego czyli gotuj z Misiem i Tygryskiem. Co jest lepszego niż coś pysznego na wielkie sercowe zmartwienie. Znajdziemy tutaj proste przepisy na zdrowe dania które możemy zrobić z dziećmi. Wszystko smaczne i zdrowe z dużą ilością warzyw i owoców. Mis i Tygrysek polecają smaczne musli z jabłka,i, ziemniaki w łupinkach gotowane w osolonej wodzie z masełkiem, smaczny i zdrowy mus jabłkowy

Miś i Tygrysek chodzą po mieście czyli opowieść o tym, jak Miś i Tygrysek pewnego razu wybrali się do miasta. Tym razem Miś i Tygrysek wyruszają w miasto a my  razem  z nimi poznamy prawidłowe zasady poruszania się po ulicy bez chodnika,jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę w mieście, Uczą by pamiętać zawsze o tym by się rozglądać w lewo i prawo zanim się przejdzie.

Jak na  pierwsze spotkanie  bardzo przypadł nam do gustu choć Michasia narzekała, że trochę za długie. Najbardziej spodobał im się słownik obrazkowy i Tygryskowa szkoła :)


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Znak Emoticon

Książeczkę można kupić tutaj

Książka bierze udział w wyzwaniach:
Odnajdź w sobie dziecko 
Klucznik
Czytam opasłe tomiska


Podpis

3 komentarze:

  1. wszystkie zmiany zostały już naniesione :)
    http://recenzjeami.blogspot.com/2014/10/klucznik-podsumowanie-wrzesnia-i.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już kilka recenzji tej książki, ale nigdzie nie zwróciłam uwagi na ten słowniczek obrazkowy, który musi być dla dzieci dużą atrakcją.

    OdpowiedzUsuń