3 paź 2014

Marcysia - Koniki z Szumińskich łąkAutor: Agnieszka Tyszka
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 174
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014
Seria:Koniki z Szumińskich Łąk

Jak to z naszym szczęściem bywa ostatnio zaczynamy serie dla dzieci od 3 tomu :) tak jest i tym razem. Cała historia toczy się w stadninie koni w małej miejscowości Szumińskie Łąki. Bohaterkami są trzy koleżanki nie tylko opiekunki koni ale najlepsze przyjaciółki Hania, Klara i Paulinka.  Tym razem bohaterką opowieści jest Hania. Cała trójka dziewczynek wybrała się na przejażdżkę końmi w pewnym momencie zauważają jak pupil Klary wchodzi na plac remontowanego Pałacu Polickich. Dziewczynki postanawiają go odnaleźć, okazuje się że pies znalazł puszkę z czaszką. Jednak dość szybko dziewczynki uciekają z placu bo wygania ich mężczyzna, który go pilnuje. Po tym zajściu dziewczynki postanawiają założyć biuro detektywistyczne :). Dodatkowo na stadninę przybywa  Siwek, stary koń który nie lubi spać pod dachem... Hania prosi Marcysię by zajęła się nowy przybyszem.Co będzie się działo dalej tego wam nie zdradzę ale jedno wam powiem z nimi nie można się nudzić.

Michasi bardzo spodobało się to, że koniki dostały się do głosu bo wtedy wiadomo co myślą i czują.
A do tego stają się aktywnymi uczestnikami zdarzeń, które dzieją się na stadninie. Jak to Misia stwierdziła takie nasze My Little Pony :)

Mnie jak zwykle zachwycają czarno-białe ilustracje które nadają świetny klimat. No i co ważne dla dzieci, które lubią same czytać nie rozpraszają w trakcie czytania bo ładnie się komponują i uzupełniają z tekstem.

Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont.
Książeczkę można kupić tutajKsiążka bierze udział w wyzwaniach:
Odnajdź w sobie dziecko 
Klucznik
Czytam opasłe tomiska
 

Grunt to okładka


Podpis

3 komentarze:

 1. A kiedy jakaś książka dla "większych dzieci"?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tę autorkę, a tej serii jeszcze niestety nie znam.
  Jestem jednak przekonana, że jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 3. JA W UBIEGŁYM TYGODNIU CZYTAŁAM AUGUSTA Z TEJ SERII :)
  Zapraszam także do odwiedzania mojego bloga :)
  http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń