25 wrz 2015

Wstyd - Zatraceni

Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron:360
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Zatraceni
Jest to już ostatnia część serii "Zatraceni" i muszę stwierdzić, że chyba najmocniejsza i najmroczniejsza. Bohaterką jest Lisa, którą znamy z poprzednich części w tej poznajemy jej przeszłość. 

Lisa na pozór jest wesołą i pewną siebie studentką collegu. Jednak od jakiegoś czasu  jest prześladowana przez kogoś kto zna jej przeszłość o której ona z całych sił chce zapomnieć.  Przeszłość Lisy poznajemy z cytatów z pamiętnika jej byłego chłopaka, która okazuje się mroczna i naznaczona cierpieniem. Kiedy na uczelni pojawia się nowy nauczyciel Tristan w Lisie budzą się dawno zapomniane uczucia. Okazuje się,że nie tylko Lisa ma tajemnice które skrzętnie skrywa ale także Tristan z którym zaczynają ją łączyć romans. Co zrobi Lisa gdy odkryje co było powodem przyjazdu Tristana na Uniwersytet Waszyngtoński. Kto prześladuje Lisę?

Autorka cały czas trzyma poziom więc jeżeli myślicie, że zwolniła tempa to raczej nabiera rozpędu. Teraz tym bardziej wyczekuję nowej propozycji i mam nadzieję, że Rachel również będzie trzymać tak wysoki poziom. Jeżeli zastanawiacie się czy zabierać się za serię polecam mimo, że kierowana jest do młodzieży myślę, że również osoby dorosłe znajdą przesłanie również dla siebie.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (2,5 cm razem 109,8 cm)Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria Young

Podpis

1 komentarz:

  1. Znowu mnie zainteresowałaś!
    Tak normalnie nie zainteresowałabym się tą serią, ale dzięki Twoim recenzjom spojrzałam na nią inaczej i dzięki Tobie dałam jej szansę. Co więcej z chęcią przeczytałabym wszystkie 3 tomy.

    OdpowiedzUsuń