11 kwi 2016

PRZEDPREMIEROWO: Samo dzielny Lepiej wie / Samo dzielny Wstaje samSamo dzielny Lepiej wie


Autor: Zofia Stanecka 
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria:  Samodzielny
PREMIERA: 27 KWIETNIA 2016Samo obudził się w świetnym humorze i postanowił, że zostanie słoniem. Śniadanie je rączkami bo słonie jedzą trąbą :). Nie obejdzie się bez awantury przy okazji pójścia do przedszkola bo przecież słonie nie chodzą do przedszkola ale do Zoo. W przedszkolu Samo razem z kolegą w łazience bawi się w słonie a pani przedszkolanka uczy dzieci piosenki o "Czterech zielonych słoniach". Cały pozostały dzień rodzice spędzają tematycznie mama lepi z Samo słonie z plasteliny a tata czyta na dobranoc książkę o słoniu. Następnego dnia Samo budzi się i zostaje samochodem. 

Samo dzielny Wstaje sam

Autor: Zofia Stanecka 
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

Seria:  Samodzielny

PREMIERA: 27 KWIETNIA 2016Dzisiaj Samo wstał rano a rodzicie jeszcze śpią, zanim dotarł do ich pokoju zaliczył spotkanie z podłogą. Jak juz wiemy Samo jest bardzo samodzielny więc idzie do kuchni po plasterki bo nic nie działa lepiej na bolące miejsca niż plasterki. Jak wiadomo rano trzeba tez zrobić siusiu o tym Samo tez pamięta ba nawet pamięta słowa mamy, że trzeba sprzątać po sobie jak się napryska :). Po tym wszystkim trzeba przygotować sobie śniadanie oczywiście samemu ( nie muszę chyba mówić jaki armagedon został w kuchni :D ). Oczywiście Samo jeszcze wiele rzeczy zrobi rano sam jak przystało na młodego samodzielnego chłopca. Żałuję tylko jednego, że nie napisała autorka jak wyglądała reakcja rodziców na przejawy samodzielności ich dziecka.

Nowy bohater książeczek dla dzieci to Samuel zwany Samo jak twierdzi pani z przedszkola jest bardzo lubiany, przejmujący inicjatywę a młodsze dzieci uczą się od niego samodzielności. Samo według taty to sportowiec ( w końcu tata dziennikarz sportowy) a według mamy jest chłopcem, który wie czego chce i bywa, że chce innych rzeczy niż mama ( ale to przecież norma wśród dzieci).

A Samo mówi o sobie, że lubi chodzić do pseckola jeśli oczywiście chce a casem nie chce i lobi awantulę ( ech znam z autopsji). Wszystko robi sam :) i ma tsy lata.

Na końcu każdej książeczki znajdują się wskazówki dla rodziców oraz kilka kolorowanek dla dziecka. Nam rodzicom te książeczki uświadamiają, że powinniśmy wspierać samodzielność i kreatywność naszych dzieci bo czasem niewiele trzeba by dziecko zniechęcić.  Autorka ma tą zdolność, że umie pokazać wrażliwość na potrzeby dzieci i ich problemy z którymi się zmagają.Za książeczki  dziękujemy Wydawnictwu Egmont2 komentarze:

  1. Co za ciekawa seria, jeśli tylko będę miała okazję, to chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo spodobała mi się seria. Książeczki dałam koleżance, która ma córeczkę akurat w tym wieku.

    OdpowiedzUsuń