30 maj 2016

Encyklopedie: Fakty

Wydawnictwo: Wydawnictwo MD Monika Duda
Ilość stron: 24
Okładka: twarda   
Rok wydania: 2015
Seria: Encyklopedia Fakty

Chciałam wam przedstawić dzisiaj kolejne tomy z serii Encyklopedia Fakty będą to: Ciało ludzkie, Nauka, Zwierzęta morskie, Ptaki oraz Ziemia. Nie są to ogromnej grubości książki ale o małej ilości stron i najważniejszych rzeczach z danego tematu. Do tego trzeba dodać prosty język, kolorowe ilustracje i przejrzysty układ materiału i tym sposobem mamy świetną encyklopedie dla dzieci. Do tego najważniejsze informacje umieszczono w ramce z podpisem Fakty tak by nie umknęły uwadze. Dodatkowo przy każdym rozdziale znajdziemy pytanie sprawdzające wiedzę a na ostatniej stronie znajdziemy odpowiedzi. 

Ciało ludzkie

Znajdziemy tutaj podstawowe informacje na temat narządów zmysłu, smaku i dotyku, trawienia pokarmów i oddychania. Dzieci dowiedzą się jak pracuje serce i z czego się składa. Nie zabraknie też informacji o ochronie organizmu czy odpowiedzi na pytanie jak być zdrowym. Wszystko przedstawione tak by było zrozumiałe dla dziecka a przy tym dodatkowo opatrzone przez ilustracje by łatwiej zrozumieć.
Nauka

Na początku dzieci dowiadują się czym jest nauka i na czym bazuje. W tej encyklopedii znajdziemy odpowiedzi na które czasami nie wiem jak odpowiedzieć a mając takiego pomocnika łatwiej nam będzie wytłumaczyć. Dowiemy się co potrzebne jest do wytworzenia energii, dlaczego unosimy się na wodzie  i dlaczego jedne rzeczy tona a inne nie. Czym jest elektryczność i co ja przewodzi a co nie i wiele innych informacji.
Zwierzęta Morskie

Prawdziwa wycieczka po morzu a wraz nią dzieci dowiedzą się sporo o mieszkańcach morza. Dowiemy się czym są koralowce, kto mieszka w rafie koralowej. poznamy bliżej kraby, homara, meduzy, delfina, ośmiornice czy rekiny. Nie można również zapomnieć o fokach i morsach, krowie morskiej i żółwiach a także największym ssaku wielorybie.Ptaki

Znajdziemy tutaj informacje o ptakach starożytnych, nielotach, ptakach drapieżnych i sokołach. Dzieci dowiedzą się czym jest migracja i jakie gatunki migrują, dowiedzą się jakie ptaki żyją w lasach tropikalnych. Nie zabraknie informacji o rodzajach gniazd jakie ptaki budują oraz jajach i pisklętach. Dzieci dowiedzą się jakie ptaki można trzymać w domu a także jakie są zagrożone gatunki.Ziemia 

Dzieci dowiedzą się czym jest ziemia, kiedy powstała i z czego się składa. Czym są kontynenty, co to jest huragan, klimat jaki jest obieg wody w przyrodzie. Znajdziemy tez informacje o trzęsieniach ziemi, rodzajach wulkanów, jak powstały góry. Dzieci dowiedzą się kto zamieszkuje ziemię, co trzeba zrobić by ratować ziemię i jakie są zasoby naturalne.
Recenzje pozostałych Encyklopedii znajdziecie tutaj:
Cuda Świata/ Wszechświat
Dzikie zwierzęta/ Rośliny


Książki biorą udział w wyzwaniu:
dziecinne

Za książki dziękujemy Wydawnictwu MD  Monika Duda
4 komentarze:

 1. Mój synuś uwielbia czytać tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatne są takie encyklopedie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki. Dzieciaki też.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj rusza nowe wyzwanie - Czytamy nowości - Zapraszam. Przyłącz się :)

  OdpowiedzUsuń