5 maj 2016

I co teraz?

Autor: Guido Van Genechten
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016

I co teraz? to książka, która nie daje gotowych odpowiedzi ale sprawia, że dziecko aktywnie uczestniczy w czytaniu książki. Książka pokazuje świetnie drogę do akceptacji samego siebie mimo swojej odmienności.

Pewnego ranka mały chłopiec obudził się i zobaczył, że ma rogi na głowie. Nie takie wyśnione ale najprawdziwsze jelenie rogi. I tutaj powstaje pytanie co teraz? Razem z chłopczykiem szukamy sposobu by sobie z nimi poradzić. Nasz mały bohater zastanawia się czy uda mu się ukryć je przed koleżankami i kolegami z klasy.Tutaj angażujemy dziecko i odpowiada na zadawane w tekście pytania i samo może też wymyślać zastosowanie tych niecodziennych rogów. Wiadomo z wiekiem pomysły będą inne i to w tej książce jest fantastyczne pokazuje nam dorosłym punkt widzenia dzieci w trudnej sytuacji. Można na podstawie tej książki porozmawiać o trudnych sprawach, o tym że dzieci mogą się od siebie różnić ale to nie znaczy, że są gorsze.
Jest to już następna pozycja, która pokazuje że książka nie tylko może bawić ale także uczyć akceptacji samego siebie.Dodatkowo dziecko "wciągane" jest w historię i może identyfikować się z głównym bohaterem. Jestem jak najbardziej za takimi książkami i z prawdziwą przyjemnością czytam swoim dzieciom. 


Książka bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnieZa książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada


2 komentarze:

  1. Bardzo pouczająca i ciekawa publikacja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię książki, które pokazują, że każdy z nas jest jest różny, ale wszyscy jesteśmy równi, ale ta mnie jakoś nie przekonuje.

    OdpowiedzUsuń