8 lis 2016

My Little Pony Artystyczny świat

Autor: Mary Jane Begin
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 216
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016
Seria: My Little Pony

W ostatnim czasie My Little Pony Artystyczny świat to najczęściej wyciągana i czytana książka. Zanim rozpocznie się odcinek My Little Pony Przyjaźń to magia dziewczyny biorą książkę i dopiero wtedy zaczynają oglądanie serialu. Książka zyskała miano księgi wiedzy tajemnej :). Gdy w serialu pojawiają się arcy-wrogowie kucyków dziewczyny od razu szukają delikwenta w książce, czytają skąd się wziął i dlaczego wygląda tak jak wygląda. Poznały już bliżej Discorda, Królową Chrysalis, Króla Sombra czy Parasprajty.

 Książka jednak to także możliwość wejrzenia w pracę artystów zaangażowanych w powstawanie serialu. Dowiemy się z niej jak przebiegał proces tworzenia bohaterów i miejsc. Pokazano również jakie zmiany zachodziły w postaciach na przebiegu lat i co spowodowało te zmiany.  Znajdziemy tutaj informację o głównej szóstce Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Fluttershy, Applejack, Rarity, Pinkie Pie a także  ich krewnych i znajomych. Nie zabranie też informacji o arcy-wrogach oraz mistycznych bestiach i innych stworzeniach. W opisach zamieszczono również informację kiedy i w jakich okolicznościach pojawił się dany bohater i krótko go opisała.

Smaku wszystkiemu dodają cudowne ilustracje zarówno kolorowe jak i szkice postaci a także całej krainy Equestrii. Co tu dużo mówić można się zachwycać ba nawet trzeba bo jest czym. Autorka zabiera nas również za kulisy produkcji i tak mamy możliwość zobaczyć jak z czarno-białych szkiców, kolorowych projektów zmieniają się ostatecznie w kadry animacji.
Myślę, że spokojnie książkę My Little Pony Artystyczny świat  można nazwać encyklopedią a każda fanka My Little Pony będzie szczęśliwa mając ją na półce.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont 

2 komentarze: