27 lis 2017

Basia i basen

Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 24
Okładka: twarda
Rok wydania: 2017

Seria: Basia 
Antosia jest wielką fanką Basi o czym wspominałam już wiele razy :) z każdą nową pozycją miłość do Basi rośnie. Tak naprawdę nie się jej nie lubić bo każde dziecko może w niej znaleźć coś z siebie i w wielu sytuacjach się z Basią utożsamiać. Tym razem razem z Basią , Jankiem i tatą pójdziemy na basen.

Mama zachorowała a gorączka sprawiła, że oprócz spania nie miała na nic siły. Tata postanawia zabrać Basię i Janka na basen a mamę i Franka zostawić pod opieką babci. Oczywiście nie obędzie się bez przygód na basenie bo przecież jak wiadomo nic nie idzie zgodnie z planem. Nie będę wam zdradzać szczegółów, żeby nie psuć radości z czytania. Wspomnę tylko, że z planów taty o wizycie w jacuzzi nic nie wyjdzie ale i tak będzie się świetnie bawił w towarzystwie swoich pociech.

Ksiązki o Basi mają to do siebie, że nie koloryzują rzeczywistości a dokładnie ją odzwierciedlają i przyznam szczerze sama mam ubaw jak czytam. Basia jest taka prawdziwa i chyba dlatego jest tak uwielbiana przez dzieci. Michaśka mimo, że już szkolna pannica to czytając czasem mówi, że Antosia się czasem zachowuje jak Basia. Dodatkowo ilustracje jak zwykle kolorowe i wesołe dopełniają całość. Jak najbardziej polecamy. Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont
1 komentarz: