17 gru 2017

My Little Pony The Move Burzliwa droga do Canterlotu / My Little Pony The MoveMy Little Pony The Move Burzliwa droga do Canterlotu


Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:112
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: My Little Pony / biblioteka filmowa


Historia zawarta w książce My Little Pony The Move Burzliwa droga do Canterlotu poprzedza wydarzenia, które miały miejsce w filmie My Little Pony. Poznamy tutaj historię Tempest Shadow, która nie zawsze była bezwzględną dowódcą armii Storm Kinga. Dowiemy się w jaki sposób straciła róg i całą magię a także w jaki sposób dołączyła do Storm Kinga. Przedstawiona w książce historia pozwoli nam zrozumieć motywy działania młodego kucyka i poznać jej uczucia.


Tempest Shadow nie zawsze była okrutną dowódczynią armii Storma Kinga, kiedyś marzyła o tym by uczyć się w Szkole Dla Utalentowanych Jednorożców księżniczki Celestii. Niestety wszystko pękło jak bańka mydlana, gdy podczas zabawy pobiegła za piłką do jaskini i spotkała się z niedźwiedzicą. W trakcie ucieczki uderzyła w ścianę jaskini i tym samym złamała róg oraz straciła cała magię. Po tym wszystkim powoli oddalała się od swoich koleżanek ale gdy okazało się, że one zdały do szkoły w której sama chciała iść postanawia odejść. Tutaj zaczyna się jej przygoda i jak się okazuje droga na złą stronę.


My Little Pony The Move biblioteka filmowaWydawnictwo: Egmont
Ilość stron:160
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2017
Seria: My Little Pony / biblioteka filmowaW Equestrii ma odbyć się pierwszy w historii Festiwal Przyjaźni w Canterlocie więc kucyki z najdalszych zakątków zmierzają na festiwal. Plan festiwalu przygotowała Twilight Sparkle. Niestety nad zamkiem pojawia się wielki sterowiec w którym okazuje się być Tempest Shadow z armią Storm Kinga. Księżniczki Celestia, Luna i Cadence zostają zamienione w kamienie i zostaje im odebrana magia. Los całego królestwa i zamienionych w kamienie księżniczek leży w kopytkach Twilight i jej przyjaciół. Przyjaciółki wyruszają poza granicę Equestrii i tak zaczyna się ich przygoda. Czy uda im się znaleźć sojuszników i pokonać Storma za pomocą Magii Przyjaźni.

Obie książki na pewno ucieszą fanki kucyków a te które samodzielnie czytają będą się mogły delektować lekturą same. Litery w obu pozycjach są dość duże i czytelne, w My Little Pony The Move na początku książki znajdziemy kolorowe zdjęcia z filmu. W My Little Pony The Move Burzliwa droga do Canterlotu niestety zabrakło ilustracji więc niektórzy mogą być ciut zawiedzeni a idealnie pasowałyby tam czarno białe ilustracje.

Za książki  dziękujemy Wydawnictwu Egmont1 komentarz: