13 sie 2018

#Czytelnia.My Little Pony#Czytelnia. Poza granicami Equestrii. Pinkie Pie wkracza do akcji. Poziom 2


Autor: G.M. Berrow
Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron:144
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: #Czytelnia / My Little Pony
Pinkie Pie wybiera się do Manehattanu by wraz z Cheese Sandwichem zorganizować Galopującą Rewię, która była najbardziej imprezową ze wszystkich imprez. Co takiego sprawiało, że taka ważna była? Ponieważ organizowano ją dla gwiazd nominowanych do nagród Glammy. Początkowo przyjęcie okazuje się wielką klapą nikt się nie bawi, wszyscy się krzywią. Pinkie Pie postanawia wziąć sprawy w swoje kopytka i robi wszystko by rozruszać towarzystwo. Po występie na Rewii różowy kucyk dostaje zaproszenie od Songbird Serenady, by wraz z nią wystąpiła podczas gali nagród Glammy. Jednak ktoś próbuje zniszczyć najważniejszy dzień w muzycznym świecie kucyków.


 
#Czytelnia. Dzielna Do i Kwiat Wieczności. Poziom 2


Autor: A.K. Yearling
Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron:208
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: #Czytelnia / My Little PonyDzielna Do dowiaduje się o Kwiecie Wieczności, który zapewnia nieśmiertelność. Postanawia wyruszyć by go odnaleźć, szybko jednak odkrywa, że prawda o tej mitycznej roślinie ukryta jest znacznie głębiej. Oprócz dzielnej Do tropem Kwiatu Wieczności wyrusza jeszcze ktoś... Nasza bohaterka musi się spieszyć i dopilnować by skarb nie wpadł w niepowołane ręce bo jak wiadomo nie od dziś, że o byciu nieśmiertelnym marzy wiele osób. Zapewniam was, że nie będziecie narzekać na nudę w trakcie przygód z dzielną Do. Na końcu książki znajduje się słowniczek, gdzie omówiono nie tylko tylko trudniejsze słowa ale także przedstawiono kluczowe postaci z książki.

Podoba mi się forma wydania książki, szare strony które wyglądają jak dziennik.

   
            #Czytelnia. My Little Pony Tajemnice Ponyville  Szkoła pełna sekretów tom 1. Poziom 2


Autor: Penumbra Quill
Wydawnictwo:  Egmont
Ilość stron:208
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: #Czytelnia / My Little Pony
Przyznam szczerze, że bardzo lubię Znaczkową Ligę bo jak ona wkracza zawsze się dużo dzieje. W szkole w Ponyville pojawia się nowa uczennica. To kucyk o imieniu Lilymoon, który różni się od innych kucyków. Lilymoon nigdy się nie uśmiecha, nie jest też zainteresowana przyjaźnią z miejscowymi kucykami. Jej znaczek to straszny księżyc i księga czarów. Kiedy w szkole dzieje się coś dziwnego to podejrzenie pada od razu na nowego kucyka. Apple Bloom, Sweetie Belle i Scootaloo postanawiają rozwiązać zagadkę i przeprowadzić swoje własne śledztwo przez co nie raz wpadają w kłopoty . Czy Znaczkowa Liga odkryje sekret Lilymoon zanim będzie za późno?


Książki polecamy wszystkim fanom kucyków.

Poziom drugi, oznaczony na niebiesko, skierowany jest do dzieci w wieku 8-10 lat. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami znanymi z serialu „Zaplątani”, My Little Pony, marvelowskimi superherosami czy postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to 100-200 stron.

Za książki  dziękujemy Wydawnictwu Egmont

2 komentarze:

  1. Zacna idea bloga. Najmłodszych od samego początku winniśmy wdrażać do czytania. Niech nie żyją samą tylko techniką :)

    OdpowiedzUsuń