26 sie 2018

Akademia Mądrego Dziecka: Literkowe Przedszkole/ Co bu tu zjeść?/ Słodki domek

Literkowe Przedszkole: A jak antylopa / C jak cesarz


Autor: Justyna Bednarek
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:10
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Akademia Mądrego Dziecka/Literkowe przedszkole

Literkowe przedszkole to seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i słowa. Znajdziemy w tych małych książeczkach zabawne historie z życia przedszkola, zagadki, rebusy, kolorowanki a dzieci przez zabawę będą poznawać alfabet i tym samym przygotować się do nauki czytania i pisania.
Nieduży format książeczki sprawia, że można ją zabrać wszędzie zmieści się do torebki, małego plecaczka przedszkolaka :). Jednym słowem jest mobilna.


W nasze ręce trafiły literki A i C. Bohaterem pierwszej książeczki jest Antoś i będziemy mu towarzyszyć w przedszkolu. Młody czytelnik razem z Antosiem i kolegami z grupy wyruszy na poszukiwanie skarbu i okaże się, że w szkolnym ogródku jest ich mnóstwo na literę A.

W drugiej książeczce dzieciom będzie towarzyszyć Pani Celina, która jest na zastępstwie za Panią Motylek. Pani Cecylia znana jest z tego, że zawsze bawi się z dziećmi. Tym razem postanawiają pobawić się w udawanie. Dzieci udają i pokazują wszystko co związane z literką C.

Co by ty zjeść? / Słodki domek 

Autor: Zbigniew Dmitroca 
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:22
Okładka: kartonowa
Rok wydania: 2018
Seria: Akademia Mądrego DzieckaKartonowe książeczki z zaokrąglonymi rogami idealne dla małych odkrywców świata. Kolorowe i duże ilustracje plus zmniejszające się "dziurki" przykują uwagę już najmłodszych czytelników. Niewielka ilość tekstu powoli przeczytać historię zanim młody czytelnik stwierdzi, że bardziej interesuje go dalsza część na następnej stronie.
Co by tu zjeść to historia głodnej gąsienicy, która na kolejnych stronach książeczki napotyka smakołyki ale jak podpowiadają jej napotkane owady nie są one dla niej. Nasza gąsienica zanim znajdzie to co je będzie chciała zjeść jabłko, cytrynę grzyba, paprykę czy nawet kasztana. 

Słodki domek to historia pracowitych pszczół, które poszukiwały odpowiedniego miejsca na zbudowanie swojego domu. Młody czytelnik będzie świadkiem jak powoli zmienia się domek pszczół, jak coraz to nowe zwierzątka przychodzą zobaczyć kto będzie teraz ich nowym sąsiadem. Dzieci poznają bliżej zwierzątka, które mieszkają w lesie. 
Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

2 komentarze: