12 lut 2019

Czytam sobie Poziom 1 i 2 Nudojad,Smerfetka, Eufrozyna,Nelka,Thor i LokiRekin Nudojad Poziom 1


Autor: Rafał Witek
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria:  Czytam sobie

Rekin Nudojad to mały i wesoły rekinek, który lubi się bawić. Niestety tego dnia jest sam, cała jego rodzina jest zajęta a on się nudzi. Więc postanawia wyruszyć do wraku który jest oddalony kilka mil od domu. Jednak nie kończy się to dla niego zbyt dobrze i zostaje uwięziony. Czy znajdzie się ktoś kto pomoże naszemu małemu rekinowi wyjść z opresji? 
Ciekawa gra słów może zaciekawić dziecko co zapewni nam dłuższy czas spędzony przy lekturze. Wielki bal Smerfetki Poziom 1


Autor: Justyna Bednarek
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria:Smerfy/Czytam sobie
Pozycja idealna dla fanów Smerfów, którzy zaczynają się uczyć czytać samodzielnie. Smerfy planują Bal Maskowy oraz konkurs na najlepszy kostium. Smerfetka jako jedyna dziewczyna ma zapewniony tytuł "Damy Roku", jednak wielką niewiadomą jest kto zdobędzie tytuł "Kawalera Roku".Wszystkie smerfy w wiosce rzucają się na pomoc Smerfetce, szyją sukienkę, przygotowują powóz z kwiatami. Czy Smerfetka będzie zadowolona i Bal spełni jej oczekiwania?

Muffiny Eufrozyny Poziom 1


Autor: Justyna Bednarek
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Przepis/Czytam sobie

Kolejna odsłona spotkania z Eufrozyną, która zaprasza dzieci do swojej kuchni. Tym razem będziemy przygotowywać muffiny. Dzieci dostaną listę z potrzebnymi składnikami do przygotowania muffin. Potem krok po kroku Eufrozyna opisuje co robi by na końcu cieszyć się słodkościami.
Pierwszy poziom to przede wszystkim duże i kolorowe ilustracje, które świetnie uzupełniają tekst. Co ważne czcionka jest duża, tekst znajduje się pod ilustracjami co ułatwia czytanie. Na końcu znajdują się naklejki i dyplom sukcesu co jest dodatkową motywacją by samemu czytać.Nelka i piesek Fafik Poziom 2


Autor: Dorota Łoskot-Cichocka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria:Czytam sobie

Nelka pewnego dnia bawiąc się na polu wraz z tatą zauważyła coś dziwnego koło furtki. Po sprawdzeniu okazało się, ze jest to mały rudy piesek. Jako, że schował się pod auto, Nelka wpadła na pomysł, żeby dać mu jedzenie. Nelka i tata postanawiają, że piesek zostanie z nimi. Pozostaje tylko przekonać mamę do tego pomysłu. Mamie nie bardzo podoba się ten pomysł, jednak się zgadza. Wraz z pojawieniem się pieska w ich domu, nastają zmiany. Jakie tego dowiecie się czytając książeczkę.
Thor i Loki 
O tym, jak karły wykuły młot dla Thora Poziom 2


Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Mity/Czytam sobie
Thor był bogiem z Asgardu, wybawca i bohaterem natomiast Loki był zmienny jak pogoda, wywoływał spory i wojny. Ta historia opowiada o tym jak Loki zabrał włosy boskiej Sif, a Thor dostał młot. Thor wpadł w szał gdy zobaczył, że włosy jego ukochanej zniknęły, żąda od Lokiego by ten zwrócił włosy jego ukochanej.Jednak Loki nie byłby sobą gdyby w jego głowie nie powstał nowy plan. Co z niego wyniknie i czy ukochana Thora odzyska włosy? Zaprasza do lektury. 
Drugi poziom wprowadza już czytanie sylabami, w ramkach znajdują się niektóre słowa podzielone na sylaby. Czcionka jest tu całkiem spora i ułatwia czytanie. Ilustracje są kolorowe i uzupełniają historię nie odrywając uwagi od czytanego tekstu. Na końcu znajdują się naklejki i dyplom. Na mistrzów czytania czekają pytania sprawdzające czy dziecko zrozumiało to co czytało i ile z tekstu zapamiętało. 


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

1 komentarz: