13 paź 2013

143 przysmaki Siostry Anastazji
Autor: Siostra Anastazja Pustelnik FDC
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Okładka: twarda
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2012

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gotuje na co dzień dla krakowskich księży jezuitów.„143 przysmaki Siostry Anastazji” jest już siódmą książką, którą wydała siostra Anastazja. Poprzednie pozycje sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 1 800 000 egzemplarzy, a tygodnik „Gość Niedzielny” uhonorował siostrę tytułem Pierwszej Kucharki Rzeczpospolitej. 
Jest to już druga książka siostry Anastazji z którą mam do czynienia podobnie jak pierwsza zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.
 Książka podzielona została na kilka rozdziałów
Wstęp
Siostra Anastazja przypomina
Przepisy podstawowe
Adwent
Wigilia
Boże Narodzenie
Wielki Post
Wielkanoc
Uroczystości rodzinne
Ja można zauważyć książka podzielona jest wg kalendarza liturgicznego ale i także znajdą się przysmaki na rodzinne imprezy takie jak komunia czy chrzciny. Dzięki temu wiemy,że w danym momencie znajdziemy wszystkie składniki do potrawy. Każdy znajdzie coś tu dla siebie. Mnie bardzo cieszą przepisy na wypieki bo moje ostatnie wolę pominąć :). Dużym plusem jest to,że wszystkie dania są normalne nie ma udziwnień i wszystkie składniki są dostępne. Wszystkie przepisy opatrzone są zdjęciami i mamy świadomość na co się porywamy i jak ma dana potrawa wyglądać. W książce "143 Przysmaki Siostry Anastazji " znajdziemy między innymi przepisy na jesienną biedronkę, sernik jesienny, pstrąga w sosie jarzynowym, kilka przepisów na kaczkę czy banany na gorąco. Znajdziemy tez sporo inspirujących przepisów na Adwent np placek grzybowy, babeczki do barszczyku. Ech same pyszności.

Podpis

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki siostry Anastazji. Faktycznie przepisy są zrozumiałe i nie udziwione.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię przepisy siostry Anastazji choć bardzo rzadko piekę ciasta... natomiast co innego z pochłanianiem ciast ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie testowałam tych przepisów, ale słyszałam o nich!

  OdpowiedzUsuń
 4. moja babcia ma jedną z tych książek i dużo przepisów wykorzystuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię jej książki kucharskie, są takie "Nasze" i nieskomplikowane

  OdpowiedzUsuń