26 sty 2014

Zła dziewczyna


Autor: Beata Ostrowicka
Wydawnictwo: Ossolineum
Ilość stron: 180
Okładka: miękka
Rok wydania: 2005

Bohaterką książki jest Marcysia, która uczy się w liceum i mieszka w Krakowie u swojej cioci. Wszystko zmienia się gdy ciotka umiera, cała rodzinka od razu rozdziela sobie pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Gdy okazuje się, że ciotka przepisała Marcyśce mieszkanie i ona się nie zgadza na sprzedaż. Cała rodzina obraża się i odgraża, że odbierze jej mieszkanie a ona jest złą dziewczyną i myśli o sobie.  Ona jednak postanawia, żyć po swojemu a nie tak jak chce ojciec i matka. Zostaje sama, odtrącona przez rodzinę. Zaprzyjaźnia się z Anką koleżanką z klasy, poznaje jej chłopaka i kolegów. Mimo tego dalej pozostaje zamknietą osobą, nie pozwala nikomu zbliżyc się do siebie, wszystkich odpycha. Zresztą nie ma sie jej co dziwić w końcu cała rodzina ma ją za złą dziewczynę. Wszystko zmienia się gdy poznaje bliżej Iz i Olafa. Który z chłopaków zawróci jej w głowie, z którym zostanie? Czytając książkę widzimy jak bohaterka dokonuje wyborów, jakie spotykają ją problemy. Widzimy świat oczami 18-latki, która tak naprawdę ma cięzkie życie choć wszyscy myślą, że jest odwrotnie.
Jakich wyborów dokona? Jakie będą konsekwencje tych wyborów? Jaka naprawdę okaże się Marcysia? Czy naprawdę jest złą dziewczyna?
Jedyne co mnie rozczarowało to koniec, który tak naprawdę nie wyjaśnia nic, nie dowiemy się z niego jak potoczyły losy Marcysi i jej znajomych.


Książka bierze udział w wyzwaniach
Odnajdź w sobie dziecko 
2014 rok z 52 książkami
Wyzwanie biblioteczne

Podpis

6 komentarzy:

 1. Z przyjemnością bym ją przeczytała !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ze ja nie mam czasu na czytanie...

  OdpowiedzUsuń
 3. dawno nic nie czytałam, szkoda że czasu nie można kupić :-p

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka może ma swoją kontynuację i dlatego się nic nie wyjaśnia?

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, więc chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. magdalenardo no właśnie nie ma

  OdpowiedzUsuń