28 cze 2016

Edward i jego wielkie odkrycie


Autor: Rebeca McRitchie
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 40
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016Edward jest małym chłopcem, którego zarówno rodzice jak i dziadkowie są bardzo sławnymi archeologami. Chłopiec jeszcze niczego nie odkrył i mimo,że bardzo się stara jak na razie nic mu się nie udaje. Jednak pewnej nocy gdy poszukiwał skarbu i nic nie znalazł Edward potknął się o jajo. Postanawia zabrać jajo do domu i się nim zaopiekować, czytał mu, mył je i bardzo je kochał. Aż pewnego dnia coś się z niego wykluło .... Ale co to było to wam nie zdradzę.

Historia Edwarda pokazuje jak często osiągnięcia rodziców i dziadków powodują, że chcemy im dorównać i gdy nam się to nie udaje jesteśmy smutni i zrezygnowani. Edward robi wszystko by sam zostać odkrywcą wszystko co robi wiąże się z tym by być takim jak rodzice i dziadkowie. Jest
to też historia o tym, że w każdym z nas jest coś wyjątkowego tylko czasem trzeba czasu by to odkryć i docenić. Młodsi czytelnicy na pewno docenią całostronnicowe ilustracje, które przyciągają wzrok a co za tym idzie dzieci mogą same opowiadać historię na podstawie ilustracji.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
dziecinnie
klucznik
czytam nowości


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Adamada2 komentarze:

  1. Bardzo mi się ta książka i odkrycie Edwarda podobały :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam już o tej książce. Jestem zachwycona.

    OdpowiedzUsuń