31 paź 2013

Wierszyki 3 latka


Wydawnictwo: Muza
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Rok wydania: 2013

Jeżeli chodzi o moja Tośkę jest to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Książeczka zdecydowanie podbiła serce Antosi już na samym początku bo na okładce pies i kot obecni ulubieńcy.Zresztą zawartość naprawdę godna polecenia. Znajdziemy w niej krótkie wierszyki w sam raz dla 3 latków, krótkie, łatwe do zapamiętania. Przy niektórych można się świetnie bawić choćby przy "Idzie pani" czy "Ubranka".
Książeczka została przygotowana z myślą o dzieciaczkach, które potrafią wysłuchać dłuższego tekstu, umieją powtórzyć po nas.  Znajdziemy w książeczce 11 wierszyków do każdego dołączone są cudowne wielkie i kolorowe ilustracje. Wstyd się przyznać ale niektórych w ogóle nie słyszałam ale ile to człowiek przy dziecku rzeczy poznaje. Wierszyki są zabawne, dają możliwość zabawy bo przy czytaniu można pokazywać co się czyta, naśladować dźwięki a także sprawdzić wiedzę. Jest to świetna okazja do rozwijania uwagi, wyobraźni i dobra forma aktywności.Podpis

5 komentarzy:

 1. Nie przepadam za wierszykami, ale dla dzieci zwykle są bardzo przystępne, bo zwykle są rymowane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w moim pierwszym autorskim WYZWANIU czytelniczym "Literacka Korona Ziemi" :) Będzie mi bardzo miło, jeżeli Ci się spodoba :) Wyzwanie skierowane jest również do osób nie posiadających blogów.
  Wszystkie informacje znajdziesz na moim blogu w zakładce "Literacka Korona Ziemi" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne ilustracje! W każdej książeczce znajdą się wierszyki, których człowiek nie zna

  OdpowiedzUsuń