13 lis 2014

Zośka Gaduła

Autor: Lara Bergen
Wydawnictwo: Wilga
Ilość stron: 144
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014

Seria: Zośka
Kiedy Zosia przyznała się swojej wychowawczyni, że to ona podrzuciła węża do jej szuflady doszła do wniosku, że uczciwość popłaca. Od tego momentu stwierdziła,że będzie mówiła prawdę i tylko prawdę. A jak wiadomo prawda niekiedy bywa bolesna.Przekonała się o tym Zosia gdy zaczęła odpowiadać na zadane pytania zgodnie z prawdą. Założyła się ze swoją najlepszą przyjaciółką Kasią, że od tego momentu będzie mówić całą prawdę bez względu na konsekwencje. Jak się wkrótce okazuje, że zamiast używać jej imienia Zosia Prawdomówna wszyscy mówią na nią Zośka Gaduła.
A dlaczego Gaduła? Bo za każdym razem gdy ktoś ją pytał odpowiadała całą historie zgodnie z prawdą. A co się stanie gdy jej najbliższa przyjaciółka powierzy jej tajemnicę, uda jej się dochować bo w końcu ma mówić tylko prawdę.

Zosia od razu wzbudza sympatię :) Sam pomysł mówienia prawdy godny podziwu bo wiadomo jak to z dziećmi bywa, czasem mijają się z prawdą.  Zośka nie może i nie chce kłamać ale ma przez to jednak sporo kłopotów. A jakie dowiecie się z książki ważne jednak, że na końcu dochodzi do pewnych bardzo ważnych wniosków.


Za książeczkę dziękujemy Smyk.com
Książeczkę można kupić tutaj


Książka bierze udział w wyzwaniach:
Odnajdź w sobie dziecko 
Czytam opasłe tomiska


Podpis

3 komentarze:

 1. Jak ja nie lubię takich okładek :(
  Książeczka już nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajnie mają teraz dzieciaki :)
  Zapraszam Cię na udział w konkursie :)
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/11/12/konkurs-200-000-i-szansa-na-dwie-ksiazki/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zośkę znam z dwóch pierwszych tomów.

  OdpowiedzUsuń