18 lut 2015

Chłopak Nikt 2 - Jestem misją

Autor: Allen Zadoff
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 445
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Seria: Chłopak Nikt

PREMIERA: 19 LUTY 2015

Czekałam z niecierpliwością na drugi tom bo pierwszy okazał się świetny trochę obawiałam się jaki będzie drugi tom bo z nimi różnie bywa ale nie zawiodłam się jest lepszy od pierwszego. Tym razem autor stanął na wysokości zadania i przygotował świetną książkę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Zakończenie pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi co powoduje pewien niedosyt ale za to zapowiada, że na pewno w 3 tomie będzie się dużo działo.

Przed Zachem nowa misja o wiele trudniejsza niż pozostałe bo tym razem jest też to test lojalności wobec Programu. Tym razem nasz bohater jako Daniel trafia do parawojskowego obozu dla młodzieży w górach New Hampshire. Tym razem celem jest likwidacja przywódcy Eugene'a Moora, niby zadanie proste ale poprzedni żołnierz Programu, który został wysłany nie wykonał zadania i zaginął. Niby sprawa prosta bo Daniel ma za sobą wiele misji ale tym razem jest inaczej dochodzą do głosu uczucia, wątpliwości i pytanie czy Program jest też lojalny wobec niego. 

Czytając książkę nie będziecie się nudzić bo czytając poznajemy od nowa Zacha, poznajemy go bliżej, dowiadujemy się trochę o jego przeszłości. Nie zabraknie tu również podobnie jak w pierwszym tomie obecności pięknej dziewczyny, która na chwilę zajmie myśli bohatera. Jeżeli myślicie, że jej obecność będzie związana z romansem to się mylicie takie rzeczy nie zaprzątają głowy bohatera dla niego istnieje tylko misja. 

Mimo tego, że książka liczy ponad 400 stron czyta ją się naprawdę szybko, wciąga i nie pozwala na chwilę odetchnąć, wywołuje u czytającego szereg emocji a na sam koniec zostawia w niepewności.
Polecam tym, którzy szukają mocnych wrażeń bez romansów :)

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (książka, której bohaterem jest chłopiec  w wieku szkolnym)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria YoungPodpis

3 komentarze:

  1. Czekam na nią z niecierpliwością. Pierwszy tom był genialny, jeśli drugi jest lepszy, to zapowiada się wyśmienita lektura :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak już pewnie wiesz to nie moja bajka :(

    OdpowiedzUsuń