26 mar 2015

Szepty o wschodzie księżycaAutor: C.C. Hunter
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 396
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Wodospady cieniaJest to już czwarty tom serii "Wodospady Cienia" i niestety przed ostatni :( nad czym już ubolewam bo bliżej niż dalej do końca. Końcówka poprzedniego tomu zostawiła nas z dużą ilością pytań ale bez odpowiedzi, czwarty to w pewnym stopniu na nie odpowiada choć nie do końca. 

Czy na tym polega dorosłość? Budzisz się każdego dnia i wiesz, że przyniesie on zarówno dobre, jak i złe rzeczy? Robisz to, co musisz, nawet jeśli nie masz na to ochoty?

Kylie w końcu wie kim jest ale czy naprawdę? Jak się okazuje na to pytanie nie jest taka łatwa ponieważ o kameleonach wśród istot nadnaturalnych wiadomo bardzo mało i tak naprawdę dla innych jest dziwolągiem. Spotkanie z dziadkiem i ciotką nie rozwiewa wątpliwości ale dokłada nowych pytań.  W poszukiwaniu odpowiedzi nie pomaga także zachowanie Lucasa, który z jednej strony ponad wszystko chce być z Kylie a z drugiej strony nie może sobie na to pozwolić ze względu na watahę. Nie zabraknie nam tez wizyt duchów tylko tym, razem duch, który odwiedza Kylie ma twarz osoby żyjącej. Rozwiązanie zagadki śmierci ducha wcale nie będzie łatwe i przyjemne ponieważ tym razem duchy zabierają ją do swojego grobu. Nic nie będzie łatwe ale od czego ma się przyjaciół, którzy zawsze stoją u twojego boku. 

Musze przyznać, że książka wciąga a ja nawet nie wiedziałam kiedy z godz 23:00 zrobiła się 2:30. Mogłoby się wydawać,że nic nie może nas już zaskoczyć ale okazuje się,że autorka ma głowę pełną pomysłów. Końcówka tego tomu znowu zostawia nas z milionem pytań i jak zwykle zero odpowiedzi.  
Tak więc jeżeli szukacie książki która was wciągnie, wywoła multum emocji i sprawi,że będziecie oczekiwać z napięciem na następny tom. To jak najbardziej polecam serię Wodospady cienia.
Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (Książka ze śmiercią)
Klucznik (przecinek i kropka)
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu ( 2,7 cm razem 33,8 cm)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria Young


Podpis

2 komentarze:

  1. Tematyka nie dla mnie, to wiesz, ale cieszę się (z punktu widzenia wielbicieli serii), że autorka trzyma poziom i nawet w czwartym tomie potrafi zaskoczyć czytelnika.

    OdpowiedzUsuń