1 lip 2015

Co, jeśli...


Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron:396
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Co, jeśli ... to książka która opowiada o przyjaźni, stracie, miłości silniejszej niż kilkuletnia rozłąka. Książka która sprawi, że zaczniesz się zastanawiać nad swoimi wyborami i będziesz zadawać sobie pytanie co jeśli postąpiłabym/ postąpiłbym tak czy inaczej. Książka wciąga i jak się zacznie czytać to kończy się dopiero jak się skończy książka a takie najbardziej lubię co sprawiają że nie ma mnie dla nikogo :).

Cal, Nicole, Rea i Richelle byli zgrana paczką, mieszkali na jednej ulicy i praktycznie wszystko robili razem. Jednak wszystko się kończy gdy pewnego dnia Richelle wyjeżdża bez pożegnania do San Francisco a Nicole przestała się odzywać do Cala i Rea, paczka przyjaciół przestaje istnieć.
Kilka lat później Cal spotyka podobną dziewczynę do Nicole o której nigdy nie zapomniał i ciągle miał nadzieję, że kiedyś spotka. Okazuje się, że dziewczyna która tak bardzo przypomina mu przyjaciółkę jest jej całkowitym przeciwieństwem, jest szalona, nie boi się niczego, robi to na co ma ochotę i jest szczęśliwa. Potrafi zarazić pasją życia i ciągłymi zwariowanymi pomysłami choćby turlaniem się z pagórka czy jedzeniem kremu waniliowego na drzewie. Cal żyje od spotkania do spotkania z Nyelle bo nigdy nie wie kiedy i gdzie ją spotka, jest nią zafascynowany i jednocześnie chce się dowiedzieć czy to jest Nicole albo co ją z nią łączy. Historie poznajemy z perspektywy Cala i on jest tu głównym narratorem, wydarzenia z przeszłości poznajemy z opowieści Rea, Richelle oraz Nicole. 

Jeżeli szukacie książki, która jest prawdziwa i czytając ją macie wrażenie, że historia mogła się wydarzyć naprawdę. Ta książka jest dla was :) bo autorka potrafi wciągnąć w swój świat i potrwać czytelnika ze sobą w ciekawą podróż, sprawiając że bohaterowie stają się nam bliscy.Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (książka z morałem)
Klucznik
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (2,4 cm 60,6 cm)


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Feeria Young

Podpis

3 komentarze:

  1. Super , lubię takie lektury ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej pisarki najbardziej chciałabym przeczytać właśnie tę odrębną pozycję. Czuję, że by mi się spodobała.

    OdpowiedzUsuń