13 lip 2015

Elementarz współczesny

Autor: Anna Boboryk, Dorota Nowacka
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:160
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Może i  wakacje ale u nas w domu się nie próżnuje w ruch idzie "Elementarz Współczesny". U nas nie tylko Michasia z niego będzie korzystać ale także Antosia jako pomoc logopedyczna. Z Antosią ćwiczymy na poziomie pierwszym czyli przypominamy sobie samogłoski, ćwiczymy sylaby które dobrze znamy z Metody krakowskiej, którą stosujemy. Michasia za to bardzo lubi czytać i sprawia jej to dużą frajdę dy powoli przechodzi na wyższy poziom zwłaszcza,że od września zostanie pierwszoklasistką. 
Przyznaję, że mnie osobiście bardzo się Elementarz podoba a i dziewczynki zachwycone i tym częściej po niego sięgają, "Elementarz" został przygotowany zgodnie z metodyką uczenia czytania i pisania 
Elementarz podzielony jest na cztery poziomy :
1. zabawy z literą tutaj nastawiamy się na zabawę i rozwijanie spostrzegawczości

2. poznaje litery, czytam wyrazy i składam zdania  tutaj ćwiczymy czytanie, najpierw na wyrazie     podstawowym a potem na wyrazach zawierających wprowadzona literę i zbudowanych na poznanych już literach


3. radzę sobie coraz lepiej tutaj mamy już nieco dłuższy tekst i wyrazy też trudniejsze,

4. znam już wszystkie litery i ... czytam sobie  tutaj nasze dzieciaczki doskonalą umiejętności czytania na fragmentach książeczek z serii "Czytam sobie"Dodatkowo dołączony jest zeszyt do ćwiczeń grafomotorycznych i nauki pisania, zeszytem juz zaopiekowała się Michasia.

Dzieciom w nauce czytania towarzyszą bohaterowie znani z książeczek z serii "Czytam sobie" więc tym bardziej nauka sprawia przyjemność gdy towarzyszą nam znani bohaterowie.

Książka bierze udział w wyzwaniu:


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 

Podpis

2 komentarze:

  1. Bardzo "czytelny" ten elementarz i ma ładne ilustracje.
    Podoba mi się to, że jest podzielony na etapy związane ze stopniem umiejętności dziecka.

    OdpowiedzUsuń