29 wrz 2016

Japońskie łamigłówki 1-2

Autor: Naoki Inaba
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016

Seria: Plac tajemnic

Przyznam się szczerze uwielbiam te łamigłówki i razem z Michasią je robię. Nie ma tutaj ograniczenia wieku więc mogę poszaleć i poćwiczyć razem z Michasią pamięć, logiczne myślenie i poprawić koncentrację. Najważniejsze jest, że robi to z przyjemnością i sama po nie często sięga, czasem siadamy razem i każda szuka rozwiązania na swojej stronie. Tak nas to wciąga, że czasem mąż patrzy nad czym tak siedzimy :) i myślimy.  W nasze ręce wpadły dwie pierwsze części przeznaczone dla dzieci w wieku 6+ i 8+, trzecia część jest dla dzieci w wieku 10+. Co ważne każda łamigłówka ma tylko jedno prawidłowe rozwiązanie ale nie martwcie się na końcu każdej książeczki znajdziecie prawidłowe rozwiązania.
Pierwsza część przeznaczona do dzieci w wieku 6+ polega na nasieniu na diagram kwadratu o boku 3 kratek. Musimy pamiętać, że w ramce musi się znaleźć odpowiednia liczba owoców lub warzyw, która została podana przy diagramie. Ramka nie może wystawać poza diagram ani nie może być mniejsza lub większa. Niby łatwe ale jak się zabierze za zadania to wcale już tak łatwo nie jest trzeba się nieźle namęczyć ale jaka radość jest jak się uda.
Druga część przeznaczona do dzieci w wieku 8+ polega na podzieleniu diagramu na prostokąty składające się z tylu kratek , ile podano pod spodem diagramu. Każda łamigłówka ma jedno rozwiązanie i należy pamiętać o tym by każda część była prostokątem. Tutaj poziom trudności jest już wyższy i nawet dorosły musi się nieźle nakombinować by rozwiązać ale zabawa jest przednia. 
Książeczki biorą udział w wyzwaniu:
dziecinnieZa książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada
1 komentarz:

  1. Nigdy chyba nie robiłam chińskich łamigłówek. Dobrze, że sprawdzają się w przypadku osoby w każdym wieku :)

    OdpowiedzUsuń