11 wrz 2016

Seria: Teczka z prezentem


Oko zniszczeniaWydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Teczka z prezentem

Littlest Pet Shop już dawno opanowały nasz dom i na stałe zagościły w zabawach dziewczyn. Więc z entuzjazmem przyjęły zarówno następną figurkę do kolekcji jak i książeczkę. Książeczka wydana jest w formie walizeczki więc można wygodnie ją nosić ze sobą. W środku znajdziemy historię w którą zaangażowane jest dziecko bo czynnie uczestniczy w czytaniu ponieważ wkleja w odpowiednie miejsca naklejki. Nie od dzisiaj wiadomo, że naklejanie to frajda :) jedna z większych.

Pani Twombly skończył się ulubiony sprey do czyszczenia więc wyrusza w miasto by go znaleźć. Pod jej nieobecność nad sklepem i zwierzętami czuwa Blythe.Pod nieobecność Pani Twombly sklep odwiedza Madame Pom dawna rywalka Zoe. Obie postanawiają sprawdzić, która z nich jest lepsza a ma im w tym pomóc Blythe. Jak to wszystko się skończy?
Sztuka improwizacji


TekstMarta Jamrógiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Teczka z prezentem

My Little Pony podobnie jak Little Pet Shop rządzą w naszym domu i mamy ich pokaźną kolekcję. Więc Rarity szybko znalazła się w towarzystwie pozostałych kucyków a książeczka walizeczka została przyjęta bardzo pozytywnie. W środku znajdziemy krótką historię z miejscem na mnóstwo naklejek więc dzieciarnia narzekać na nudę nie będzie.

Rarity jedzie na Letni Obóz Artystyczny, podczas którego twórcy z całej Equestrii występują przed młodszymi kucykami. Rarity bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków i bardzo poważnie przygotowuje się do swoich warsztatów. Lively Roll jest przeciwieństwem Rarity na swoje warsztaty przychodzi nieprzygotowana, zapomina tekstu i podchodzi na luzie do swoich uczniówwym. Rarity jest bardzo wymagająca i duża część uczniów odeszła na warsztaty Lively Roll. Czy Rarity nauczy się czegoś od Lively Roll?

Barbie Tajne Agentki


Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Teczka z prezentem
W naszej kolekcji serii Teczka z prezentem nie mogło zabraknąć Barbie, która tym razem wpasowała się idealnie w zainteresowania Michasi. Bohaterkami książeczki są trzy gimnastyczki sportowe a Michasia trenuje gimnastykę artystyczną więc temat idealny. Tutaj również znajdziemy mnóstwo naklejek, które trzeba wkleić w odpowiednie miejsca w tekście.

Barbie razem z przyjaciółkami bierze udział w kwalifikacjach do Mistrzostw w Gimnastyce Sportowej i udaje im się zakwalifikować do finału. Jednak ciocia Renee ma wobec dziewczyn całkiem inne plany chce by zostały tajnymi agentkami. W ciągu kilku tygodni złodziej ukradł pulsator EMP, do tego jest tak zwinny że tylko dziewczyny mogą mu dorównać zwinnością. Cała trójka przechodzi szkolenie i zostaje tajnymi agentkami. Czy poradzą sobie z zadaniem i uda im się złapać złodzieja?
Tomek i ekspres


Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Teczka z prezentem

No i na koniec coś dla chłopców chociaż dziewczynki też lubią Tomka :). Dla miłośników ciuchciaków dodatek figurka Tomka będzie miłym dodatkiem a poręczny uchwyt pozwoli zabrać książeczkę w każdą podróż.

Pelagia Szyneczka przyjeżdża na wyspę Sodor z bardzo ważnymi gośćmi. Gruby Zawiadowca przydziela to zadanie Tomkowi jednak jak się okazuje ekspres jest dla niego za ciężki. Tomek wpada na pomysł by w różnych miejscach  na wyspie wysadzić gości. Musi mu w tym pomóc Gabryś najsilniejsza lokomotywa na wyspie. Jednak wszystkie dekoracje zostały w porcie czy Tomek zdąży je dowieść na przyjęcie?

Wszystkie książeczki z serii Teczka z prezentem mają figurki w prezencie, mnóstwo naklejek które wkleja się do tekstu. Uchwyt sprawia, że książeczki można wygodnie nosić gdziekolwiek poniosą małego czytelnika nóżki. Ilość naklejek sprawi, że młodzi czytelnicy spędzą trochę czasu nad uzupełnianiem tekstu a to sprawi,że aktywnie będą brać udział w czytaniu.Książeczki biorą udział w wyzwaniu:
dziecinnie
czytam nowości
dziecięce poczytania

Za książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

2 komentarze: