23 wrz 2016

Pszczółka Maja: Wielka księga łamigłówek/ Rysuję i ścieram/ Wodne kolorowanie
Pszczółka Maja: Wielka księga łamigłówek

Autor: Anna Porowska-Chłus
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 176
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Pszczółka Maja

Pszczółkę Maję wszyscy znają zaczynając od naszych rodziców, nas i naszych dzieci więc przedstawiać jej nie trzeba :). Mała pszczółka a zawładnęła sercami pokoleń i teraz podbija serca najmłodszych i pewnie oni nie będą ostatni.


Łamigłówki padły łupem Michasi bo ona lubi takie książki w których trzeba pomyśleć i się troszkę kreatywnie pomęczyć :). Jednak Anotsia nie pozostaje w tyle i zadania, które dla Michasi są proste rozwiązuje ona. Stron jest prawie 180 więc jest czym dzielić i przez dłuższy czas jest spokój bo dziewczyny siedzą i rozwiązują zadania.  Znajdziemy tutaj ćwiczenia wspomagające początki pisania i czytania, naukę cyferek i liczb oraz prostych działań matematycznych. Nie zabraknie zadań na ćwiczenie spostrzegawczości czy logicznego myślenia oraz doskonalenia umiejętności manualnych. Jak to się mówi dla każdego coś dobrego więc od razu powiem wam dzieciaki nie będą narzekać na nudę bo jest w czym wybierać.
Rysuję i ścieram i 
Wodne kolorowanie. Pszczółka Maja

Autor: Paulina Kaniewska
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 16
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Pszczółka Maja
Autor: Marta Jamrógiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 16
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Pszczółka Maja
Wodne kolorowanie oraz  Rysuję i ścieram to dwie 16 stronnicowe książeczki przeznaczone dla młodszych dzieci. Dla Antosi idealne do ćwiczeń motoryki małej, szczególnie polubiła książeczkę Rysuje i ścieram, gdzie do książeczki dołączony jest pisak z gąbką do mazania. Młoda rozwiązuje zadania i ściera a dzięki laminowanym stronom zabawa i nauka nie ma końca. jest to dobry sposób na długie wykorzystywanie :) rozwiązujemy zadania ścieramy, chowamy książeczkę i po jakimś czasie wyciągamy i znów działamy.
Wodne kolorowanie u nas wpadło w ręce Antosi, która uzbrojona w pędzel i wodę przystąpiła do działania. Wodne kolorowanki to świetny pomysł na malowanie bo mamy pewność, że dziecko nie będzie umorusane farbami ( u nas jest od włosów po buty i ewentualnie ściana ) a jedyne co to może być mokre od wody. Kolorowanka przetrwała jedno posiedzenie więc to taki maleńki minus tej pozycji.
Książeczki biorą udział w wyzwaniu:
dziecinnie


Za książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont


2 komentarze:

  1. Mam obie książeczki, super są.

    OdpowiedzUsuń
  2. Maja nie należała do moich ulubionych postaci bajkowych, ale ta pozycja dla dzieci wygląda ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń