7 sie 2014

Historia pewnej dziewczyny

Autor: Lindsey Kelk                      
Wydawnictwo: Zysk i spółka
Ilość stron: 448
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2014
Jaka powinna być książka na wakacje? Lekka, przyjemna i z "jajem" :P taka właśnie jest "*Historia pewnej dziewczyny". Można się świetnie przy niej zrelaksować i przenieść się na Hawaje :).

Tess Brookes wiodła idealne życie, ma pracę którą kocha, przyjaciele oraz plany które ma nie pozwalają na to by wiodła nudne życie. Ale jak wszyscy wiemy gdy coś zaczyna się psuć zaraz rusza lawina i wszystko inne się wali. Zamiast oczekiwanego awansu dostaje wypowiedzenie z pracy, na dodatek na przyjęciu w rodzinnych stronach wychodzi na jaw, że straciła pracę matka nie chce jej znać. To jednak nie koniec Tess zakochana jest w swoim przyjacielu od 10 lat a on nic o tym nie wie, jednak oboje za dużo wypijają i lądują razem w łóżku. Poranek jednak nie jest miły i sprawy między nimi komplikują się jeszcze bardziej gdy na jaw wychodzi,że jej przyjaciel spał z jej współlokatorką (prawdziwa jędza). Jednak los bywa przewrotny, podczas nieobecności współlokatorki odbiera jej telefon i dostaje propozycję pracy. Decyduje się na kradzież jej tożsamości skoro jako Tess nie radzi sobie wcale. Leci na Hawaje i przyjmuje zlecenie na sesję zdjęciową. Tutaj dopiero wszystko nabiera rozpędu :) początkowo łatwo idzie jej udawanie Vanessy, jednak sprawy się komplikują żeby nie było zbyt łatwo. Oprócz niej na wyspie jest również przystojny dziennikarz, który ma przeprowadzić wywiad, który jasno daje do zrozumienia Tess czego od niej oczekuje.
Więcej wam nie zdradzę bo w książce dużo się dzieje :) Zaskakuje duża zmiana bohaterki, która ze spokojnej i "ułożonej"  zmienia się w szaloną nie bojącą się wyzwań pewną siebie kobietę. To mi się podoba i jest zdecydowanie na plus bo chyba czasem każdy ma dość problemów i chciałby zrobić coś szalonego co może zmienić jego życie. jak to mówią cicha woda brzegi rwie :P

Czego brakło mi w tej książce? Czytając mamy "akcje" między bohaterami  i zabrakło mi szczegółów (tak wiem to nie erotyk) jednak brakowało mi tego. Bo czytając rozwój akcji spodziewamy się, że coś będzie opisane a tu wygląda to mniej więcej tak: zaczyna się, eh napaleni na siebie i lądują w łóżku a na następnej stronie : a o poranku ja się pytam a gdzie reszta? Tak w sumie to się zastanawiam teraz do kogo ta książka jest skierowana czy do nastolatków czy dla osób dorosłych.


Polecam z całego serca na pewno wywoła uśmiech na waszej twarzy, umili jazdę autobusem czy tramwajem :). Książka zdecydowanie na lato

Książka bierze udział w wyzwaniach:


Przypominam, że do jutra można się zgłaszać do akcji Podaj dalej czyli książka w podróży
http://ksiazeczkinaszejtrojeczki.blogspot.com/2014/08/odblask-podaj-dalej-czyli-ksiazka-w.html
Podpis

7 komentarzy:

 1. Lekkie książki to dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam - konkurs - do wygrania książka :)
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/08/08/konkurs-zabawa-do-wygrania-ksiazka/
  A co do książki to może się z skuszę, chociaż tyle ich czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię się śmiać przy książce, więc to zdecydowanie dla mnie :) szczególnie, że nie lubię erotyków, to dobrze że tam tego nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 4. od czasu do czasu lubię sięgnąć właśnie po coś takiego, także zapamiętam sobie ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książki to ja lubię nie tylko latem :)
  Będę wypatrywać, choć swoją kolejkę "do przeczytania" mam już chyba jak stąd do księżyca!

  OdpowiedzUsuń