23 sie 2014

Odd Thomas - Diabelski Pakt

Autor: Dean Koontz
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 203
Okładka: miękka
Rok wydania: 2013

Deana Koontz'a uwielbiam i kocham od 20 lat choć ostatnio zdarzyła się nam dłuższa rozłąka to ma stałe  miejsce w moim sercu :). Muszę przyznać, że komiks zrobił na mnie dobre wrażenie a poza tym fajnie jest wiedzieć jak tą postać widzi twórca bo z Odda już znam.Komiks został narysowany w stylu mangi co wg mnie jest dużym plusem Wszystko zostało narysowanie starannie z dużą dbałością o szczegóły a czcionka dialogowa dopasowana i razem wszystko tworzy świetną całość.

Odd Thomas jest kucharzem w małym miasteczku a jego specjalnością są naleśniki. Odd nie jest zwykłym chłopcem ma pewien szczególny dar widzi duchy, które przychodzą do niego z prośbą o pomoc. Ponad to nasz bohater często pomaga policji rozwiązywać sprawy. 
Pico Mundo jest spokojnym miastem ale pojawił się morderca dziecka , który jest na wolności. 
W dniu zabójstwa dziecka miała się nim opiekować przyjaciółka jego dziewczyny jednak zanim wróciła do domu chłopiec już nie żył. Przy dziecku nie znaleziono żadnych śladów z wyjątkiem listu, którego treść została napisana literami wyciętymi z czasopism. Jak się okazuje podobne listy od 2 miesięcy dostaje Sherry opiekunka dziecka. Z Oddem kontaktuje się zamordowany chłopiec czy uda im się rozwikłać sprawę i znaleźć zabójcę? Kto tak naprawdę jest celem dzieci czy Sherry?

Ten komiks to wstęp do książek z serii Odd Thomas, cieszę się że wpadł w moje ręce i stanie dumnie obok swoich następców :) Komiks przeczytany w jeden wieczór jak dla mnie ciut za szybko :P ale ja się lubie delektować twórczością Koontza. 
Książka bierze udział w wyzwaniach:

Podpis

5 komentarzy:

 1. Jakiś czas temu oglądałam film na podstawie jednej z tych książek właśnie pod tytułem "Odd Tomas" film super książka pewnie też :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Koontz dla młodzieży??? Nie wiedziałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. magdalenardo jak najbardziej , forma komiksu :)
  ja Koontza zacze łam czytać w wieku 12-13 lat :)

  OdpowiedzUsuń