24 sie 2014

Wyprawy po Polsce Na wsi/W mieście

Wydawnictwo:Muza
Ilość stron: 24
Okładka: zeszytowa
Rok wydania: 2014


Moje córki uwielbiają książeczki gdzie są naklejki a tym bardziej gdy trzeba gdzieś przykleić, poszukać to wtedy znajdują się w siódmym niebie. Wyprawy po Polsce Na wsi i W mieście doskonale łączą te dwie sprawy a dzieciarnia zajęta poszukiwaniami.
Bohaterami książeczek są Iga, która mieszka na wsi i jej kuzyn Jasiek mieszkający w mieście.

Wyprawy po Polsce Na wsi
W tej książeczce Jasiek przyjeżdża do swojej kuzynki Igi na wieś, wydaje mu się że  życie na wsi jest nudne.
Tymczasem Iga pokazała Jasiowi całe gospodarstwo agroturystyczne jej rodziców, okazało się jednak że na wsi jest świetnie i nie ma kiedy się nudzić. Razem z głównymi bohaterami odwiedzimy podwórko, sad, łąkę, dworek, stajnię  i masę innych ciekawych miejsc.W każdym miejscu czekają na dzieci zadania przyklejenie naklejek w odpowiednie miejsca oraz odnajdowanie wskazanych elementów.Wyprawy po Polsce W mieście
Tym razem Iga przyjeżdża w odwiedziny do Jasia do miasta, wydaje się jej że życie w mieście jest męczące a samo miasto ogromne. Ale Jasiek pokazał Idze swoje ulubione miejsca i Iga zmieniła zdanie na temat miasta. Razem z Igą i Jasiem zwiedzimy muzeum historii naturalnej, park, metro, lotnisko a winda wyjedziemy na szczyt drapacza chmur. Tutaj podobnie jak w poprzedniej książeczce czekają zadania trzeba przykleić naklejkę w odpowiednie miejsce oraz odnaleźć wskazane elementy.

Dziewczyny podzieliły się każda zajęła się swoją książeczką zabawy miały co nie miara. A przy okazji dowiedziały się co nieco o mieści i wsi. Książeczki są dobrym sposobem na ćwiczenie spostrzegawczości z dodatkową atrakcją w postaci naklejek.


Książka bierze udział w wyzwaniach:

Podpis

3 komentarze:

  1. Tutaj widzę, że naklejki i zadania to tylko dodatki, ważniejsza jest treść, którą autorzy chcieli przekazać dzieciom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne są książeczki. U nas również rodzeństwo się podzieliło między sobą, pomimo że wiekiem już są za starzy na takie książeczki to zainteresowani czytali :-)

    OdpowiedzUsuń