8 paź 2015

Alicja w krainie czarów

Autor: Lewis Carroll
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 88
Okładka: twarda
Rok wydania: 2012
Dodatkowo płyta CD 


Kto z nas nie zna bajki o Alicji, która biegnąc za królikiem wpadła do nory i przeniosła się do krainy czarów.Powstało tyle adaptacji filmowych, że każdy znajdzie coś dla siebie.Alicja bedąc w Krainie Czarów ciągle podąża za Królikiem i tym sposobem będzie płynąc podziemnym korytarzem wypełnionym rzeką jej słonych łez. Spotka na swojej drodze Gąsienicę, która udzieli jej rady, zaprzyjaźni się ze znikającym kotem. Czymże by była Kraina Czarów bez zwariowanego Kapelusznika u którego Alicja spędzi czas na szalonym podwieczorku. A czym byłaby bajka bez złego charakteru, którym tutaj zostaje Dama Królowa Kier z którą Alicja zagrała w krokieta.Pozna również Księżną, Gryfia czy Fałszywego Żółwia. Weźmie udział w procesie  i....obudzi się. A wszystko okazało się snem. Dodatkowo piękne i kolorowe ilustracje, które przyciągają wzrok.


 Wydawnictwo Siedmioróg  przygotowało dodatek w postaci płyty CD ze słuchowiskiem, w którym bierze udział plejada gwiazd min innymi Grzegorz Damięcki, Elżbieta Kijowska, Andrzej Mastalerz. 
Dziewczyny bardzo lubią słuchać, świetna muzyka, realistyczne tło muzyczne, podział na role i piosenki czegóż chcieć więcej.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (1 cm razem 116,6 cm)

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg

1 komentarz:

  1. Mam trzy książki z tej serii, teraz będę chciała mieć jeszcze dwie kolejne. Super są. Nagranie podoba mi się jeszcze bardziej, niż papierowe wydanie.

    OdpowiedzUsuń