13 paź 2015

Pierwsze koty

Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron:318
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: miętowa

Ada jak każda nastolatka chce być kochana i mieć chłopaka dla którego jest ważna tak samo jak on dla niej. Niestety Konrad z którym chodzi nie do końca spełnia te warunki ale ważne, że jest. Z czasem okaże się, że to że jest już nie wystarcza. Ada oprócz kłopotów z chłopakiem ma problemy w klasie i w domu. W domu terroryzuje całą rodzinę ojciec, który zawodowo jest żołnierzem a przy okazji jest okropnym sknerą i o wszystko się kłóci starając się by rodzina mu się podporządkowała.
Jednak wszystko zmienia się pewnego dnia gdy pani od plastyki z jej szkoły poleca ją znajomym do opieki nad ich córką. Spotkanie z Helą i jej rodzicami odmieni życie Ady, spojrzy inaczej na świat i nawet się zakocha. Wsparciem dla niej są starsza siostra i mama, które zawsze są wtedy gdy ich potrzebuje. Mają swój sposób na to by odmienić swój los, piszą bajki do dobrej wróżki i proszą ja o pomoc. Mnie osobiście ten pomysł się podoba w końcu trzeba mieć nadzieję.

Oprócz Ady bardzo ważną rolę odgrywa tutaj jej mama a my stajemy się świadkami przemiany jaka w niej zachodzi. Poznajemy również dobrze Blankę siostrę Ady, dziewczynę niezależną,pełną optymizmu ale skrywającą pewien sekret. Tak więc mamy mocną trójkę kobiet a co zaś się tyczy panów, z tym bywa różnie po prostu są przez jakiś czas.

Książkę czyta się szybko, nie można narzekać na nudę bo książka wywołuje sporo emocji i nie można przejść obok niej obojętnie.


Książkę  biorą udział w wyzwaniu:Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 

2 komentarze:

  1. Czytałam, jako pierwszą po dłuższej przerwie w twórczości Ewy Nowak. Zachwyciła mnie bez reszty i na nowo pokochałam twórczość tej pisarki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki Ewy Nowak są bardzo ciekawe i trafiają w potrzeby młodych czytelników.

    OdpowiedzUsuń