6 paź 2015

Nie ma Tusionka / Sekret Biozona

Zizi (Zuzia), Kapsel ( Kacper) i Maks przyjaźnią się os pierwszej klasy i mieszkają na tym samym osiedlu. Razem tworzą zgrana paczkę i nie ma dla nich rzeczy nie możliwych. Ich wyobraźnia sprawia, że świat staje się znacznie ciekawszy i kolorowy. Zapraszamy na ich przygody i zapewniam was nie będziecie się nudzić.

Nie ma Tusionka

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 96
Okładka: twarda
Rok wydania: 2012

Seria: Fantastyczna seria do kieszonki


Od paru dni nie słychać było szczekania Tusionka, psa pani Ewy zwany Szczekaczką. Zizi,Kapsel oraz Maks zastanawiają się co się z nim stało, podejrzenie pada na ich sąsiadkę panią Aldonę która nie raz się odgrażała, że przerobi Tusionka na kotlety. Szukają poszlak i dowodów na to, że to jednak pani Aldona go zamordowała i próbują jakoś skontaktować się z duchem Tusionka więc postanawiają zorganizować seans spirytystyczny by przywołać ducha. W trakcie seansu coś wpada przez okno okazuje się, że to Tusionek. Jeżeli chcecie się przekonać co działo się z Tusionkiem to przeczytajcie książeczkę.Sekret Bizona

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 96
Okładka: twarda
Rok wydania: 2014

Seria: Fantastyczna seria do kieszonki


Bizon chodzi do szóstej klasy, wszyscy go unikają, maluchy omijają szerokim łukiem a dorośli nie wdają się z nim w dyskusję.Krążą o nim różne plotki, między innymi o tym, że znęca się nad zwierzętami a Zizi jest ich miłośniczką i postanowiła działać, Tylko jak można poradzić sobie z kimś kto jest dużo większy i na pewno silniejszy? Razem z przyjaciółmi postanawia go zahipnotyzować przy pomocy magicznego kamienia. Po szkole idą za Bizonem by dopaść go gdy będzie sam i wtedy zahipnotyzować. Pech sprawia, że gdy go śledzą wpadają na niego i odkrywają jego sekret. Nie zdradzę wam by nie odbierać przyjemności czytania.

Jest to nasze pierwsze spotkanie z twórczością Anity Głowackiej ale uważam je za bardzo udane. Obie książeczki przekazują bardzo ważną informację nie powinno się oceniać ludzi po pozorach bo można tym wyrządzić krzywdę. Jednak będąc z Zizi. Maksem i Kapslem nie można się nudzić a niejednokrotnie na ustach zagości uśmiech bo pomysłowa z nich brygada. Dodatkowym plusem jest duża czcionka i tak lubiane przeze mnie czarno-białe ilustracje w których nie brakuje humoru.


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz