5 paź 2015

Liczę sobie Poziomy 1-3

Król Gromoryk i zagadkowy poziom 1

Autor: Wojciech Widłak
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Liczę sobie 


Poziom 1 Otwórz oczy przygotowuje dzieci do nauki matematyki w szkole. Książeczka, którą mamy przedstawia zagadnienia rytmu, następstwa wydarzeń oraz pojęcia czasu. Krótkie zadanie na każdej stronie pokazuje,że matematyka występuje w każdym aspekcie rzeczywistości. W pomarańczowych chmurkach znajdziemy dodatkowe zadania. Do tego nie jest to sama matematyka ale również opowiadanie, które zajmuje 2/3 strony natomiast zadania są na 1/3 pod tekstem więc dziecko przy okazji może poczytać. Wszystkiego dopełniają ilustracje, które wydobywają matematyczną warstwę opowiadania. Przez poziom pierwszy towarzyszy nam Król Gromoryk wraz z Królową Dobrochną.

Fredek i jeden do pary poziom 2


Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Liczę sobie 


Poziom 2 Odważ się myśleć to pomoc dla dzieci, które rozpoczną za moment lub już zaczynają przygodę z matematyką.Znajdziemy w nich zadania i zabawy logiczne, które pomogą polubić matematykę. Książeczka którą my mamy przedstawia zagadnienia liczb i liczenia, orientacji w przestrzeni o raz przyczyny i skutek.Podobnie jak w poziomie 1 tutaj również w chmurkach znajdziemy dodatkowe zadania. Zadania na każdej stronie pozwalają odkryć prawidłowości ucząc jednocześnie logicznego myślenia. Przez poziom 2 towarzyszy nam robot Ferdek wraz z Jagodą.

Szczurki chwytają życie za ogon poziom 3


Autor: Rafał Witek
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron: 64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Liczę sobie 
Poziom 2 Zmierz się ze światem to już wyższa szkoła jazdy to coś dla najodważniejszych początkujących  uczniów. Ilustracje zamieszczone w tym poziomie sa juz szaro-czarne z dodatkami niebieskiego mają zachęcić do zgłębiania zagadnień matematycznych. Tym razem większość strony zajmują zadania ale opowiadania tez nie zabraknie. Tym razem tekst aktywizuje wyobraźnię i angażuje emocje, podsuwając schematy do myślenia. Nie zabraknie tez dodatkowych zadań, które wzmocnią samodzielne myślenie. Przez poziom 3 będzie nam towarzyszyć  grupa sześciu szczurków.Na końcu każdej książeczki znajdziemy naklejki pomocne w wykonywaniu zadań oraz dyplom.

Jest to kolejna świetna seria po Czytam sobie dzięki, której dzieciaczki uczą się samodzielnego czytania oraz Poczytaj ze mną,dzięki której poznają różne rodzaje literackie. Liczę sobie to jak dla mnie kolejny hit, który polubią dzieci i dzięki temu matematyka nie będzie już taka straszna. Seria Liczę sobie przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Moim córkom (4,5 lat i 7 lat) książeczki bardzo przypadły do gustu, młodsza zaopiekowała się poz 1 a starsza ma poz 2 i 3 z tym, że do poziomu 3 jeszcze nie dotarłyśmy.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Klucznik 


Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Egmont

 


2 komentarze:

  1. Strasznie byłam ciekawa tych książeczek. Mój Tymek idzie w przyszłym roku do szkoły i chciałabym go trochę przygotować. Czuję, że polubimy tę serię :)

    OdpowiedzUsuń