17 lis 2015

Łamigłówki mądrej główki 6 - 8 lat

Uczę się logicznego myślenia


Autor: Roger Rougier przekład i adaptacja do polskiego programu szkolnego: Aleksandra Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Łamigłówki mądrej główkiZadania w tej książce zostały ułożone według stopnia trudności od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Znajdziemy tutaj zadania matematyczne i logiczne, Rozwiązując je dziecko rozwinie w sobie wiele umiejętności. Między innymi zdolność i skupienie uwagi co jak wiadomo w początkowych latach szkolnych jest trudne :), analizowanie problemów, dostrzeganie podobieństw.
Na samym początku książeczki znajdziemy podział z którego dowiemy się które zadania ćwiczą jaką umiejętność. Michasia z chęcią rozwiązuje zadania a przy okazji ja tez poćwiczę trochę logiczne myślenie :), Moje pierwsze działania matematyczne

Autor: Jean-Luc Caron  przekład i adaptacja do polskiego programu szkolnego:Tamara Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2012

Seria: Łamigłówki mądrej główki


W książeczce znajdziemy ponad 100 zadań matematycznych i logicznych ułożonych według stopnia trudności od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Dziecko podczas rozwiązywania zadań rozwija w sobie umiejętności jak zdolność i skupienie uwagi, dedukcja i wyciąganie wniosków, czytanie poleceń ze zrozumieniem. Na początku książeczki znajdziemy indeks zadań wraz z działami na jakie je podzielono. Wiedza zdobyta w szkole dzięki książeczce zostaje utrwalona. Moje pierwsze działania matematyczne to świetna propozycja jako uzupełnienie programu w szkole.
Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg

1 komentarz:

  1. Fajnie, że powstają tego typu publikacje wspomagające naukę. Będę o nich pamiętać.

    OdpowiedzUsuń