12 lis 2015

O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu / O Wilku, który obchodził urodziny


O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu

Autor: Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Przygody WilkaW tym roku Wilk postanowił, że na uroczysty podwieczorek z okazji nadejścia wiosny upiecze szarlotkę. Jednak, że kucharz z niego żaden wyruszył do lasu po pomoc w nadziei, że spotka kogoś kto mu pomoże. Na swojej drodze spotkał 3 świnki, które w zamian za pomoc w budowie domków dały mu przepis na szarlotkę ciotki Rózy ( przepis znajdziecie na ostatniej stronie). Po potrzebne składniki Wilk wyruszył w dalszą drogę jak się później okazało pełnej przygód. Zdradzę wam tylko, że na swojej drodze spotkał Mamę Kozę, Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę i nie tylko.. Jak więc widzicie upieczenie szarlotki to nie jest taka łatwa sprawa a przed tym trzeba przeżyć mnóstwo przygód. A Wilk jak się okazuje nie jest taki zły za jakiego go mają. O Wilku, który obchodził urodziny

Autor: Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Przygody WilkaJak wiadomo nie od dziś urodziny dla każdego są ważnym świętem podobnie jest tez dla Wilka, który chce by jego przyjaciele przyszli do niego na przyjęcie które będzie organizował. Niestety przyjaciele nie wyglądają na zachwyconych i gdy tylko wspomina o przyjęciu, każdy ma inne plany. Wilk odchodzi dąsać się do lasu i niechcący kopie pozłacaną butelkę w której jak się okazuje mieszka Dżin, który spełnia jego trzy życzenia. Wilk życzy sobie by Dżin przeniósł go gdzieś daleko i ląduje na Marsie, jednak to nie jest to czego oczekiwał. Potem Wilk ląduje na wyspie jednak wyspa nie jest tak wspaniała jak sobie myślał, po niezbyt miłych przygodach w końcu życzy sobie powrotu do domu. A co zastanie po powrocie? A to już musicie się przekonać sami :)
Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada


3 komentarze:

  1. Ten wilk jest uroczy!
    Pierwsza pozycja ma chyba na celu "odczarowanie" wilka w złej roli, nie?
    Druga na pewno nauczy wilka, że najlepiej jest tam gdzie są nasi bliscy... którzy jak podejrzewam przygotowali dla wilka przyjęcie-niespodziankę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam wielką ochotę na ten przepis na szarlotkę. Zresztą, właśnie ta książeczka z Twojego opisu najbardziej zainteresowała mnie fabularnie.

    OdpowiedzUsuń