27 lis 2015

Księżniczka Zosia i jej kot / Księżniczka Amelka i jej pies

Księżniczka Zosia i jej kot

Autor: Aleix Cabrera, Rocio Bonilla
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:36
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Księżniczki kochają zwierzęta


Księżniczka Zosia była inna niż wszystkie księżniczki biegała, krzyczała, ubierała się w to co chce. Zosia ciągle słyszała, że zachowując się tak jak się zachowuje nigdy nie zostanie królową. Pewnego dnia otrzymała tajemniczą paczkę wraz z liścikiem by nowy przyjaciel wskazał jej drogę, którą powinna podążać. Nowym przyjacielem okazał się kot Zosia wzięła z niego przykład i umyła się, spacerowała z gracją ba nawet ubrała się z suknię z zasłony i w buty mamy na obcasach by wyglądać i chodzić jak księżniczka. Jak się to skończyło chyba się domyślacie :) Zosia po tym wszystkim doszła do wniosku, że przecież nikt nie powiedział, że wszystkie księżniczki muszą być do siebie podobne. A ona zrozumiała, że będzie rządzić po swojemu gdy zostanie królową. Oczywiście nie zabraknie poradnika z którego dowiemy się jak dbać o kota, jak go wychowywać i w jaki sposób kto się porozumiewa. Kot tutaj bardzo dobrze pokazuje czym jest charakter bo jak wiadomo koty są znane z tego, że chodzą własnymi ścieżkami i różnią się między sobą na takim przykładzie dzieciom łatwiej zrozumieć o co chodzi.

Księżniczka Amelka i jej pies


Autor:Aleix Cabrera, Rocio Bonilla

Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron:36
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Księżniczki kochają zwierzętaCzy każdy jest na tyle odpowiedzialny by zając się psem? Kiedy księżniczka Amelka dostaje od swojej cioci psa nie ma zielonego pojęcia jak się nim opiekować i co taki pies potrzebuje. Po pewnym czasie okazało się, że posiadanie psa to obowiązki i duża odpowiedzialność. Piesek nie wiedział co mu wolno więc gryzł wszystko co spotkał na swojej drodze z czego Amelka nie była zadowolona. Dla małej księżniczki było to już za wiele i  postanowiła pozbyć się pieska i zabiera go do lasu za miasto. Jednak wracając wieczorem do domu sama się gubi w wielkim mieście, siedząc tam sama i płacząc zrozumiała co zrobiła. Jakie było jej zdziwienie kiedy Puszek ją odnalazł i zaprowadził do domu przez miasto. Po tym wszystkim księżniczka zrozumiała, że piesek jest jej przyjacielem i chce by był z nią na zawsze. Nie zabrakło oczywiście poradnika opieki nad psem :). Ale najważniejsze jest to, jakie przesłanie niesie książka jak  uczy czym jest wierność i oddanie. 


Autorki znalazły świetny sposób by przekazać ważne w życiu zachowania i wartości poprzez odpowiedni dobór zwierzątek, które łatwo zidentyfikować z daną cechą charakteru. Myślę, że książeczki z tej serii to świetna podstawa do rozmowy z dzieckiem. Jak najbardziej polecamy nie tylko księżniczkom :)


Książeczki  biorą udział w wyzwaniu:

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Adamada


1 komentarz:

  1. Bardzo bym chciała mieć tę serię. Fajnie, że bohaterkami są księżniczki i że bajki mają morał.

    OdpowiedzUsuń