2 lut 2014

Kiedy serce płacze

Autor: Cindy Woodsmall
Wydawnictwo: WAM
Ilość stron: 368
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2011
Seria: Labirynty. Kolekcja Prozy

O Amiszach wiem niewiele, tyle co z filmów które czasem udało mi się oglądnąć w telewizji.
Ta książka wciąga :) wydaje mi się, że dzięki wspaniałej głównej bohaterce Hannah Lapp.

Hannah Lapp jest młodą dziewczyną, która należy do rodziny Amiszów Starego Zakonu. Hanna zakochała się z wzajemnością się w Paulu, który należy do mennonitów. W tajemnicy przed rodziną przyjmuje oświadczyny chłopaka, chcąc zasłużyć na szacunek i zgodę ojca Hannah postanawia, że będzie pracował po zakończeniu studiów na ich farmie.Tego samego dnia  Hannah zostaje zgwałcona wracając do domu. Dla niej to wielka tragedia, coś co nie mieści się jej w głowie i jest sprzeczna z tym wszystkim co ją nauczono. Ojciec dziewczyny postanawia wszystko zatuszować jak nakazuje religia i zapomnieć. Natomiast wszystkim mówią o tym, że Hannah została potrącona przez samochód. Proponuje córce by opowiedziała o tym wszystkim biskupowi ,żeby nie zaprzepaścić szansy na zamążpójście. Jednak to dopiero początek wszystkich złych zdarzeń w życiu niespełna 18 letniej Hannah. Jak z wszystkim poradzi sobie Hannah? Czy będą jakieś poważniejsze konsekwencje gwałtu? Czy Hannah będzie z Paulem? wszystkiego dowiecie się czytając książkę Kiedy serce Płacze.

Dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła jak historia Hannah. Dzięki tej książce poznałam bliżej społeczność Amiszów. Wiele rzeczy jest dla mnie nie zrozumiałych i w ogóle  nie mogę zrozumieć postępowania rodziców, że po takiej tragedii jaką jest gwałt zamiast wspierać córkę zostawiają ją samą sobie i zachowują się jakby nic się nie stało. Hannah nie sposób nie lubić, jest młodą, energiczną dziewczyną która mimo tego,że wychowana bardzo rygorystycznie to jednak dostrzega minusy swojej wiary. Czytając jej losy związujemy się bardzo z nią i każdą złą chwilę przeżywamy równie mocno jak ona. Książka serwuje nam niezłą karuzelę uczuć od radości, szczęścia poprzez smutek,żal i cierpienie.

Książka "Kiedy serce płacze" opowiada o trudnej miłość, o pragnieniu bycia zrozumianym prze osoby bliskie, o przyjaciołach na których można zawsze liczyć. A przede wszystkim o tragedii, o osamotnieniu wśród bliskich i trudnych wyborach.
Książkę bardzo polecam !!!!!

Książka bierze udział w wyzwaniach
2014 rok z 52 książkami
Czytam opasłe tomiska

Podpis

6 komentarzy:

 1. Z Amiszami po raz pierwszy spotkałam się w książce Jodi Picoult i już wtedy mnie ten temat zainteresował.Po tę książkę z chęcią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę jej poszukać w bibliotece. Strasznie mnie zachęciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. moze jak kiedys znajde czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. miraga owszem jak ją gdzieś znajdziesz polecam przeczytaj

  OdpowiedzUsuń
 5. No toś zaszalała, Amisze - ładnie... :)

  OdpowiedzUsuń