11 maj 2014

Król zwierząt

Autor: Małgorzata Kur
Wydawnictwo: Bis
Ilość stron: 24
Okładka: twarda
Rok wydania: 2013

Z radością stwierdzam, że to już któraś książka gdzie bohaterem jest tata. Jak wiadomo tata odgrywa bardzo dużą rolę w życiu swoich dzieci.

Kuba dostaje zadanie domowe by napisać do jakiego zwierzęcia porównałbyś swojego tatę.Zadanie wcale nie okazuje się być takie łatwe, zwłaszcza że chciałby by koledzy zazdrościli mu taty.
Pierwsze co przychodzi mu na myśl to, że tata jest jak lew no ale okazuje się, że tata lwem nie jest. Lew jest królem no a tata nie bardzo. No bo tak naprawdę w domu rządzi mama, pracuje w dużej firmie, spędza dużo czas przed komputerem, dużo dzwoni i cały czas wydaje polecenia.

Następny był niedźwiedź no ale tata taki silny nie jest bo nawet odkręcenie słoika z ogórkami sprawia mu trudność. Tata też nie jest gepardem ani mądrą sową bo z matematyki lepsza okazuje się mama.


W końcu nadszedł dzień oddania pracy domowej tatusiowie koleżanek i kolegów byli jak wilk, jastrząb, tygrys czy rumak. 


Nadszedł czas Kuby i kim okazał tata Kuby? Powiem wam tylko, że jest to wyjątkowe zwierzątko. Drugiego takiego można szukać ale i tak się nie znajdzie :)"Król zwierząt" to historia kochającej się rodziny, gdzie przełamane są pewne stereotypy. Zazwyczaj jest tak, że to mama jest w domu z dziećmi a tata pracuje. W rodzinie Kuby jest tak,że mama pracuje zawodowo a tata zajmuje się domem, dziećmi i pracuje w domu. Co ważne pokazuje,że cała rodzinka jest zadowolona i szczęśliwa a o to przecież chodzi :).

Książka została nagrodzona w konkursie Instytutu Spraw Publicznych "Partnerstwo-równe szanse dla kobiet i mężczyzn".


Książka bierze udział w wyzwaniach
Odnajdź w sobie dziecko 
2014 rok z 52 książkamiPodpis

3 komentarze: