2 maj 2015

Seria Bezpieczeństwo

Wydawnictwo: MD Monika Duda
Ilość stron: 32
Okładka: miękka 
Rok wydania: 2015


Seria BEZPIECZEŃSTWO to książeczki przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach, znajdziemy w nich informacje o pracy  Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Wojska oraz Policji. W przystępny sposób poprzez zabawę dzieci dostają wskazówki jak się zachować w sytuacjach stresowych czy zagrażających życiu. W każdej książeczce zawarto informację co należy podawać w czasie telefonicznego wezwania pomocy.W książeczce o Pogotowiu Ratunkowym dowiemy się jak wygląda zgłoszenie telefoniczne, co powinniśmy powiedzieć dyspozytorowi. Poznamy rodzaje Pogotowia, zapoznamy się z oznakowaniem karetek a także wyposażeniem ambulansu. Dowiemy również kto pracuje z ratownikami w trudnych warunkach. Przygotowano również krótki kurs pierwszej pomocy.

W książeczce o  Straży Pożarnej dowiemy się o rodzajach Straży Pożarnej i o tym jaką niosą pomoc. Dowiemy się kim jest patron Strażaków i kiedy mają swoje święto. Znajdziemy również poradnik małego strażaka czyli co zrobić, jeśli w domu zauważymy pożar.

W książeczce o Wojsku dowiemy się jakie są zadania Polskich Sił Zbrojnych oraz jakie są rodzaje Wojsk Lądowych.  Dowiemy się jak wyposażone są poszczególne rodzaje Polskich Sił Zbrojnych, jakie mają umundurowanie  oraz wyposażenie.. Tym sposobem dowiemy się więcej o Siłach Powietrznych, Wojskach Lądowych, Znajdziemy również poradnik małego żołnierza.

W książeczce o Policji dowiemy się jakie są główne zadania Policji, jakie są wydziały i czym się zajmują.Poznamy kilka znaków drogowych, pojazdy policyjne, podstawowe zasady bezpiecznej zabawy. Dzieciaczki zapoznają się z kursem bezpieczeństwa czyli jak zachowywać się poszczególnych sytuacjach np. gdy spotkamy obcego psa, zgubimy się w lesie czy korzystamy z internetu.
Dla każdego coś interesującego :) Sporo informacji przekazanych w przyjazny sposób dla dzieci.

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu MD  Monika DudaPodpis

3 komentarze:

  1. SUPER KSIĄŻECZKI !!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. My tez mamy, bardzo fajne książeczki ;)
    http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń