16 maj 2015

Treasure Hunters - Łowcy skarbów

Autor: James Patterson i Chris Grabenstein
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Ilość stron: 450
Okładka: twarda   
Rok wydania: 2015
Seria: Treasure Hunters


Kto z nas będą dzieckiem nie marzył o tym by zostać poszukiwaczem skarbów w końcu to przygoda :). Rodzeństwo Kiddów  bliźniaki Bick i Beck, Burza która ma pamięć  lepszą niż wujek Google  oraz Tommy Korkociąg od dziecka towarzyszą rodzicom w poszukiwaniu skarbów ukrytych na dnie oceanu. Jednak bycie poszukiwaczem skarbów wiąże się z ryzykiem ich matka przekonała się na własnej skórze i zaginęła na Cyprze, ojciec w czasie sztormu wypadł za burtę. Czwórka rodzeństwa została sama na statku o nazwie Zguba, który idealnie określił ich położenie na oceanie. Pomimo początkowych kłopotów z dogadaniem się między sobą (jakoś mnie to nie dziwi w końcu to rodzeństwo) starają się wspólnie opracować plan odnalezienia rodziców. Postanawiają kontynuować działalność rodziców i zakładają firmę Poszukiwacze Skarbów Sp. z o.o. (żeby to było takie proste w realu)  a że od dziecka wychowani są na statku to nie wyobrażają sobie życia na lądzie.
To dopiero początek przygód, które wciągną was na długi czas i razem z rodzeństwem będziecie je przezywać :) Nie zabraknie piratów, pościgów, tajemnicy, ciągle grożącego dzieciakom niebezpieczeństwa oraz intryg. Jednym słowem przygoda jakich mało do tego ilustracje, które nie odrywają czytelnika od tekstu ale uzupełniają go idealnie.  Książka w sam raz dla dzieciaczków czekających na przygodę.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (książka o traumatycznym przeżyciu)
Czytam opasłe tomiska
Klucznik(coś białego)
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  (2,2 cm razem 40,7 cm )

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Znak Emotikon


Podpis

2 komentarze:

 1. Świetna książka!
  Wbrew pozorom, choć teraz nowości dla dzieci prześcigają się we wszystkich wydawnictwach o miejsce na półkach i w sercach małych czytelników, to takich typowych, przygodowych książek z podróżami, piratami, tajemnicami i pościgami nie jest wcale wiele.
  Będę miała ją na uwadze szukając czegoś do szkoły.
  Szkoda, że książka mi umknęła gdy pisałam spis książek w rządowym projekcie "Książki naszych marzeń" (przez brak czasu dopiero zaczynam odrabiać zaległości w waszych recenzjach z maja :( )

  OdpowiedzUsuń
 2. P.S. Niby zaczęłam w maju robić przegląd książek dla dzieci i młodzieży, ale ta pozycja mi umknęła:(

  OdpowiedzUsuń