27 cze 2015

Cuda świata / Wszechświat

Wydawnictwo: Wydawnictwo MD Monika Duda
Ilość stron: 32
Okładka: twarda   
Rok wydania: 2015
Seria: Encyklopedia Fakty

Dzisiaj przedstawię wam kolejne tomy z serii Encyklopedia Fakty tym razem będzie to "Cuda świata" i "Wszechświat".  Zważywszy na ilość stron wiadomo, że są to najważniejsze informacje które przyswoją dzieci więc skupiono się na podstawach. Do tego trzeba dodać prosty język, kolorowe ilustracje i przejrzysty układ materiału i tym sposobem mamy świetną encyklopedie dla dzieci. Do tego najważniejsze informacje umieszczono w ramce z podpisem Fakty tak by nie umknęły uwadze. 


Encyklopedia Fakty Cuda świata 

Jest to wędrówka po  świecie tropem najpiękniejszych budowli świata, które swoim wyglądem zapierają dech w piersiach ale tez przypominają nam o naszej przeszłości oraz otaczającej nas przyrodzie. Poznamy bliżej takie budowle jak Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie cz Tadż Mahal. Nie zabraknie jednak tez cudów ze świata przyrody i poznamy bliżej Wielka Rafę Koralową, Wielki Kanion Kolorado a także Wodospady Wiktorii . 

Encyklopedia Fakty Wszechświat

Z tej encyklopedii dzieciaczki dowiedzą się czym jest wszechświat, jak powstał z czego się składa.
Poznamy bliżej system słoneczny i dowiemy się co nie co o układzie planet i nie zabraknie podstawowych informacji na temat każdej z nich.  Jest tez coś dla fanów pojazdów kosmicznych bo znajda się tutaj również informacje o sondach kosmicznych a także trochę informacji o czarnej dziurze.
  Za książki dziękujemy Wydawnictwu MD  Monika Duda
Podpis

3 komentarze:

  1. Jak mój syn był mały, to też kupowałam tego typu książki, aby zainteresować go wszystkim, co nas otacza. Kiedyś moje wnuki będą z nich korzystać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś dla mojego syna, ciekawią go takie książki, zwłaszcza te ciekawostki ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. moje dziewczynki jeszcze za małe na takie ksiażki :)

    OdpowiedzUsuń