23 cze 2015

Gaduła / Zmyślacz

Autor: Barbara Kosmowska
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria: Poczytajki-Pomagajki
Julka to prawdziwa gaduła, która gada i gada i buzia jej się nie zamyka :). Jednak w tej książeczce pokazano, że i gaduła to bardzo potrzebna osoba w grupie przedszkolnej. Bo potrafi rozładować atmosferę, potrafi zmienić w kilka sekund temat i naprowadzić wszystkich na właściwe tory.
W przedszkolu do którego chodzi Julka grupa chłopców zawsze dokucza nowym przedszkolakom tym razem na cel wybrali Karola. Każdy sposób na to by mu dogryźć jest dobry ale tym razem do akcji wkracza Julka. Dzięki niej Karol opowiada o swoim ojcu marynarzu a cała grupa przedszkolaków przeżywa przygodę na morzu i każdy z nich dostaje ważną funkcję na okręcie. A jedną z najważniejszych dostaje nasza gaduła Julka, która dzięki temu może gadać i gadać bez przerwy.
Zmyślacz

Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015

Seria: Poczytajki-Pomagajki
Paweł zawsze opowiadał nieprawdopodobne historie, których bohaterem był jego tata na dodatek miał talent i wspaniale je opowiadał. Jednak w końcu dzieci z klasy przyłapały go na zmyślaniu i od tej pory Paweł przestał opowiadać historie i w klasie zrobiło się nagle smutno i tak jakoś cicho. Pod koniec roku szkolnego dzieci miały zrobić przedstawienie i poproszono Pawła o to  by  wymyślił  scenariusz bo w klasie nikt tak jak on nie opowiadał historii. Tutaj również okazuje się, że początkowa wada opowiadanie zmyślonych historii w gruncie rzeczy okazuje się bardzo przydatna w czasie przygotowania szkolnego przedstawienie. Ważne jest tez to, że nasz bohater dostał od kolegów drugą szansę na to by się wykazać :)Książki biorą udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III 
Klucznik (Polska autorka)
Gra w kolory
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  ( 1,9 cm razem 54,7)

Podpis

3 komentarze:

 1. Aguś,
  świetne książeczki!
  Niedawno rozmawialiśmy o podobnych na zajęciach z biblioterapii.
  Bardzo potrzebne i mądre pozycje. Pewnie będzie więcej tytułów z tej serii.

  My czytaliśmy książkę o jakichś stworkach - potworkach, z których każdy miał inne ludzkie wady. Tam było oswajanie i uświadamianie czytelnikowi, że każdy ma prawo być sobą. Tutaj widzę, że książeczki nawet bardziej kierowane są do dzieci, które owe wady posiadają. Pomagają im zrozumieć, że mimo wad nie są gorsze od innych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jedną książeczkę z tej serii

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo dobrego naczytałam się o tej serii. Chciałabym kiedyś zebrać ją w całości, lubię książeczki z morałem.

  OdpowiedzUsuń