3 cze 2015

Ząb czarownicy


Autor: Joanna Olech
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: poczytaj ze mną

Po świetnej serii Lubię czytać przedstawiam wam nową serię Poczytaj ze mną :) U nas nowa seria została przyjęta z entuzjazmem,Michasia przyłączyła się do wspólnego czytania więc nazwa jak najbardziej adekwatna czyli poczytaj ze mną. 


Gabryś zawsze chciał być czarodziejem niestety zgodnie z życzeniem rodziców został dentystą. Całymi dniami od rana do wieczora naprawiał zęby, jednak była to nudna praca i zdarzyło mu się zasnąć w trakcie leczenia zęba pana burmistrza. Pewnego dnia do jego gabinetu zastukała Stuletnia Staruszka, której wyrwał jeden jedyny ząb i okazało się, że był on złoty! W zamian za usługę Staruszka zostawiła Gabrysiowi swój złoty ząb.  Wkrótce odbył się bal przebierańców w Klubie Dentysty a Gabryś w końcu mógł zostać czarodziejem. Całkiem zapomniał o zębie,który cały czas miał przy sobie. Przez ząb na balu przebierańców Gabryś przeżył chwile grozy no ale o tym musicie sami przeczytać. Na szczęście dla naszego bohatera ząb wkrótce zmienił bohatera.Ząb czarownicy to zabawna opowieść o tym jak małe rzeczy potrafią znacząco zmienić nasze życie.
Krótka forma i duże litery w sam raz dla dzieciaczków zaczynających czytanie, ja uczę Michasi czytać sylabami więc podkreślam sylaby w wyrazach. Do tego zabawne ilustracje i przesympatyczny kotek.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III (książka o kotku)
Klucznik (Polska autorka)
Gra w kolory
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (0,5 cm razem 46,4 cm)


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont


Podpis

1 komentarz: