17 cze 2015

Świerszczyk Wielka księga


Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron:232
Okładka: twarda
Rok wydania: 2015Któż z nas nie zna Świerszczyka ? To najdłużej wydawane czasopismo dla dzieci, które czytałam ja i o ile mnie pamieć nie myli również moja mama. W tym roku świętuje swoje 70 urodziny więc jak na czasopismo dla dzieci wynik godny podziwu. Z okazji 70 rocznicy powstała Wielka księga z najpopularniejszymi tekstami i bohaterami czyli Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem  i najbardziej znanym świerszczem na świecie Bajetanem Hopsem.


Każdy znajdzie tu coś dla siebie są i dłuższe opowiadania z serii "WIELKIE czytanie", jak i krótsze wierszyki, komiksy z Kotkiem Mamrotkiem i Zającem Kicajem a także bardzo polubione przez Michasię czytanki "Litery zam więc czytam sam".
My przede wszystkim cieszymy się z tekstów uwielbianej za "Basię" Zofii Staneckiej czy Grzegorza Kasdepke, którego również znamy i miło go zobaczyć w takim świetnym gronie.
Nie można nie wspomnieć o ilustracjach, które są rewelacyjne i doskonale współgrają z tekstem tworząc cudowna całość. Pozostaje nam życzyć kolejnych lat spędzonych z dziećmi i kolejnych okrągłych urodzin.

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Odnajdź w sobie dziecko III 
Klucznik (Polska autorka)
Gra w kolory
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  (2 cm razem 53,6 cm)


Za książeczkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont
 


Podpis

4 komentarze:

 1. Tej książki szczerze zazdroszczę!
  Prawdziwa skarbnica tekstów dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 2. o świerszczyku opowiadała mi nawet moja mama - teraz czytam ze swoimi córeczkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustracje są bardzo udane, a opowiadania zajmujące.

  OdpowiedzUsuń