5 sie 2015

Bohaterowie bajek

Dzielny Bruno
 Wydawnictwo:Media Service Zawada 
Ilość stron:24
Okładka:miękka
Rok wydania: 2015


Bohaterów Stacyjkowa pewnie większość zna z serialu u nas dość często goszczą na antenie a moje dziewczyny lubią oglądać ich przygody. A fani pociągów na pewno zacierają ręce z zadowolenia zwłaszcza, że jest to dopiero pierwsza książka z serii Stacyjkowo.
Bruno jedzie pomóc przy budowie mostu i jest to dla niego nowe wyzwanie bo chce zostać najlepszym lokomonterem. Niestety jest za mały by pomagać w pracach zarezerwowanych dla dorosłych więc pomaga w inny sposób na budowie.  Koledzy proszą go by ogłosił otwarcie mostu dla małego ciuchciaka jest to wyróżnienie a gdy dostrzega, że ostatnia część mostu nie jest zespawana ratuje kolegów przed katastrofą. Na jego cześć most zostaje nazwany jego imieniem.
  Mój dziadek
Wydawnictwo:Media Service Zawada 
Ilość stron:24
Okładka:miękka
Rok wydania: 2015


Moje dziewczyny bardzo lubią świnkę Peppe i bajki oglądają z chęcią często po angielsku. Książeczka pochodzi z serii "Złap książeczkę", której bohaterami są postaci z bajki Świnka Peppa.
Bohaterem tej którą mamy jest dziadek świnka a świnka Peppa pokazuje nam jak spędza czas z dziadkiem i co on lubi robić.
Dowiemy się między innymi, że dziadek lubi żeglować, uprawia warzywa i owoce.Dziadek jak się okazuje dziadek jest tez świetnym tancerzem i co ważne, lubi zabierać Peppe i Georga na plac zabaw i zjeżdżać z nimi na zjeżdżalni.


W obu książeczkach czcionka jest na tyle duża, że dzieci mogą samodzielnie czytać a młodsze, które lubią oglądać obrazki tez nie będą zawiedzione. Książeczki na pewno ucieszą małych fanów bajek.


Książki biorą udział w wyzwaniu:Podpis

2 komentarze:

  1. Ostatnio dość popularne są te książeczki z uchwytami, bardzo fajne. Obie bajki wyglądają zachęcająco.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla fanów tych kreskówek książeczki są na pewno nie lada atrakcją, zwłaszcza, że dzięki nim mogą "pożegnać" się z ulubionymi bohaterami we własnym łóżeczku przed snem czy spędzić razem czas w długiej podróży samochodem.

    P.S. Widziałaś może maskotkę Peppę? Jest obłędna! A te jej cieniutkie nóżki! Cudowna jest!

    OdpowiedzUsuń