20 sie 2015

Gregor i Niedokończona Przepowiednia


Autor: Suzanne Collins
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Kroniki Podziemia
Suzanne Collins większości znana jest z bestselerowej serii Igrzyska Śmierci, którą bardzo lubię. Dlatego z chęcią sięgnęłam do jak się okazuje debiutanckiej sagi Kroniki Podziemia, którą rozpoczyna Gregor i Niedokończona Przepowiednia.

Gregor wraz z siostrami, mamą i babcia mieszkają w Nowym Jorku. Ojciec Gregora zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach przed narodzinami najmłodszej córki.
Kiedy wraz z Botką swoją najmłodszą siostrą Gregor spada przez klatkę wentylacyjną w pralni ich mieszkania trafiają do podziemnego świata. Poznają tam ludzi, którzy mieszkają w Podziemiu i żyją we względnym pokoju z olbrzymimi nietoperzami, karaluchami i innymi zwierzętami. Gdy okazuje się,że Gregor jest chłopcem z przepowiedni, który poprowadzi podziemnych do walki ze szczurami próbuje uciec i ledwo uchodzi z życiem po ataku szczurów. Gdy dowiaduje się, że szczury przetrzymują jego ojca postanawia spełnić przeznaczenie jakie wyznaczyła mu Niedokończona Przepowiednia.
Czy uda się pokonać w walce szczury i Gregor odnajdzie ojca? I najważniejsze czy całej trójce uda bezpiecznie wrócić na Naziemie?

Ksiązkę czyta się szybko i nie ma czasu na nudę bo cały czas się coś dzieje. Autorka umie sprawić, że od razu zaczynamy darzyć sympatią bohaterów. Tutaj zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się postać Botki 2-letniej siostry Gregora, której nie sposób nie lubić. Siostra Gregora dzięki swojemu dziecięcemu urokowi skradła serce nie tylko mieszkańcom Podziemia ale też i mnie. Z niecierpliwością czekam na następny tom bo spotkania z Botką są najlepsze. Myślę też, że to świetny wstęp do przeczytania Igrzysk Śmierci bo tam również Suzanne Collins stanęła na wysokości zadania. A saga Kroniki Podziemia jak na debiut jest naprawdę rewelacyjna.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Gra w kolory 
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu  (2,8 cm razem 89,8 cm)

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu IUVI
Podpis

7 komentarzy:

 1. Właśnie jutro chcę czytać tę książkę. Mam nadzieję, że również będę zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i jestem zachwycona! Czekam na 2 część
  www.zakladkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam pojęcia, że pisała także książki przeznaczone dla dzieci. A jako, że we mnie do końca życia będzie trochę z dziecka, to chętnie zapoznam się z tą propozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje zainteresowanie tym tematem już znasz.
  Przeczytałam grzecznie cały opis, ale żadna iskierka w mojej głowie się nie zapaliła. Całkowity brak zainteresowania książką :(

  OdpowiedzUsuń